"Ми, представники сімей героїв Небесної сотні, постраждалих під час подій Революції Гідності і її активних учасників, ветеранів російсько-української війни, обурені ознаками реваншу диктатури, які стають все більш демонстративними в сьогоднішній Україні", - написали члени сімей "Небесної сотні". -
Представники колишнього "Беркута" і злочинного режиму Януковича вже не тільки не соромляться вчиненого, а наважуються вимагати від української влади перегляду законодавства і проведення розслідування, спрямованого проти учасників Революції Гідності.
Діячі режиму Януковича хизуються безкарністю, дозволяють собі погрози у бік "майданівців". Дедалі частіше в українському інформаційному просторі лунають тези, витворені російською пропагандою, про "переворот", про "громадянську війну"; зневажається українська мова, культура, історія.
На жаль, складається враження, що нинішній владі до вподоби таке демонстративне паплюження пам'яті Героїв, завдяки яким і вона, до речі, існує".
24 січня члени громадської організації "Сім'ї "Небесної сотні" звернулися до керівництва ДБР з проханням про зустріч, на якій хотіли обговорити нагальні питання і вимоги:
- скасування наказу про призначення першим заступником директора ДБР Олександра Бабікова;
- оголошення відкритого конкурсу на заміщення посад директора ДБР та його заступників із дотриманням усіх вимог щодо строків його оголошення, перевірки на доброчесність кандидатів тощо;
- запровадження обов'язкової перевірки на доброчесність слідчих, що переходять до ДБР з Офісу Генерального прокурора; законодавчу заборону включення до списків обміну, передачі іншим країнам осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів проти учасників Революції Гідності, так інші питання, які стоять не менш гостро.
Відповідь на звернення до ДБР досі не отримана, але представники родин "Небесної сотні" не залишають надії на розумну реакцію на їх лист, а також чекають відгуку на своє звернення до вищих осіб країни.
Нагадаємо, 8 лютого до Києва повернулися двоє колишніх "беркутівців", яких наприкінці грудня обміняли підконтрольними Росії терористичними угрупованнями "Л-ДНР".
Підозрювані у розстрілах на Інститутській Олександр Маринченко та Сергій Тамтура заперечують провину у вбивстві 48 і пораненні 80 людей та називають Революцію Гідності "державним переворотом", таким чином стверджуючи, одночасно, і незаконність нинішньої влади як обраної після "перевороту".
Такої ж думки і їхні адвокати, які закликають президента Володимира Зеленського переглянути підсумки Революції Гідності й оголосити амністію "всім учасникам протистояння, зокрема співробітникам правоохоронних органів".
Саме проти цієї маніпуляції протестують члени сімей "Небесної сотні".
Детальніше про те, куди подівся "Беркут" після 2014 року, чи покарають винних у вбивствах на Майдані і як "деберкутизувати" нинішню поліцію читайте в матеріалі Михайла Каменєва і Степана Золотаря "Беркут", який і досі ширяє над нашими головами".