«Чи хоче Україна війни? - Ні. Чи готова вона до неї? - Так»: Зеленський звернувся до українців

Відео
Поділитися
«Чи хоче Україна війни? - Ні. Чи готова вона до неї? - Так»: Зеленський звернувся до українців Зеленський оцінив ймовірність великої війни з Росією і готовність України до неї © president.gov.ua
Президент запевнив, що Україна готова відстоювати свій суверенітет і територіальну цілісність.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне уникнути ескалації в збройному протистоянні з Росією, але готова до будь-якого розвитку подій. У своєму відеозверненні до громадян, опублікованому ввечері у вівторок, 20 квітня, глава держави нагадав про те, що Росія стягує війська до українських кордонів.

«Чи хоче війни Україна? - Ні. Але чи готова вона до неї? - Так», - заявив Зеленський.

«Наш принцип простий: Україна не починає війну першою. Але Україна завжди стоїть до останнього», - додав він.

Президент підкреслив, що Україна задіє всі політико-дипломатичні інструменти, щоб не допустити масштабної війни.

«Чи означає це, що ескалація неминуча? - Ні... Чи перестане Україна боротися за мир дипломатичним шляхом? - Ніколи. Чи буде Україна в разі чого себе захищати? - Завжди», - сказав глава держави.

Дії росіян президент розцінює як тиск на Україну і шантаж заради виконання вимог Кремля.

«Біля нашого державного кордону сконцентрована чимала кількість російських військ. Офіційно Росія називає це військовими навчаннями. Неофіційно весь світ називає такі речі шантажем», - констатував Зеленський. За його словами, такі дії РФ не є сюрпризом.

«Чи турбує це нас? - Так. Чи вимагає Україна і її міжнародні партнери відвести війська від наших кордонів? - Так. Адже Російська Федерація стверджує, що прагне миру, але в той же час створює всі умови для ескалації», - зазначив президент.

Росія стягує війська до кордону з Україною під виглядом підготовки до навчань «Захід-2021». Одночасно з цим активізувалися російські контингенти в Білорусі, окупованому Криму, Придністров'ї та акваторії Чорного і Азовського морів. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи 30 березня в Верховній Раді, вказав на високу ймовірність російського вторгнення.

Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.

Європейське командування Армії США привело війська в бойову готовність, посли держав НАТО провели надзвичайну сесію.

Офіційні спікери РФ почали погрожувати Україні «незворотними наслідками» і «початком кінця». Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншим країнами.

Лідери США і ЄС закликали Росію до деескалації.

Держави-члени ОБСЄ засудили дії Кремля. Керівники МЗС G7 закликали Росію припинити провокації на кордоні, а також відзначили стриманість України.

13 квітня президент США Джо Байден під час телефонної розмови з Володимиром Путіним закликав його до деескалації та запропонував зустрітися найближчими місяцями.

Наступного дня Байден ввів у дію черговий пакет санкцій проти РФ.

19 квітня відбулися переговори політичних радників лідерів «нормандської четвірки». Всі учасники підтвердили прихильність перемир'ю в Донбасі, але в РФ переговори назвали безрезультатними.

Детальніше про ситуацію і перспективи України в поточних умовах - у статті Сергія Немирича «Військова тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі