Міністерство закордонних Чехії висловило стурбованість у зв'язку з вироком екс-міністру внутрішніх справ України Юрію Луценку. Дипломати вважають вирок Луценка ще одним доказом вибіркової політики та політично вмотивованої справедливості в Україні.
«Так само, як це було у випадку з колишнім прем'єром Юлією Тимошенко, ми відзначаємо, що судовий процес був дуже віддаленим від європейських стандартів і принципів прав людини», - йдеться у заяві.
Вирок Луценка чеська дипломатія вважає ще одним доказом вибіркової політики та політично вмотивованої справедливості в Україні і «формою політичної помсти колишнім владним представникам».
У відомстві зазначили, що жодна політична сила не може кримінально переслідуватися через політичну мотивацію, і має отримати можливість брати участь у парламентських виборах.
Чеська Республіка і надалі стежитиме за розвитком подій в Україні, говориться в заяві.
Чехія підтримує європейські прагнення України, у той же час зазначає, що для досягнення цієї мети Україна повинна діяти як демократична держава, в якій з повагою ставляться до прав людини.
Як повідомлялося, 27 лютого Печерський райсуд Києва засудив екс-главу МВС Луценка до 4 років позбавлення волі з конфіскацією особистого майна. Також суд своїм рішенням позбавив Луценка першого рангу державного службовця і заборонив обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими та організаційно-виконавчими функціями підприємств, організацій та установ усіх форм власності, протягом двох років.
Крім того, суд дійшов висновку про необхідність стягнути з Луценка на користь МВС України більше 643 тис. грн у якості компенсації за незаконне святкування Дня міліції в палаці «Україна» у 2008-2009 роках. Захист Луценка має намір оскаржити вирок.
Згідно з рішенням суду, Луценко перебуватиме у в'язниці 2 роки і 10 місяців, оскільки термін покарання враховує знаходження екс-міністра під арештом у СІЗО протягом 1 року і 2 місяців - у відбування терміну покарання входить і цей період. !zn