Більшість народних депутатів від "Слуги народу" справно відвідували всі лекції "школи депутатів" у Трускавці, але були й такі, які замість навчання відпочивали і ходили у SPA, розповів у інтерв'ю "Українській правді" президент Київської школи економіки, яка організовувала навчання для майбутніх народних обранців, Тимофій Мілованов.
Милованов зазначив, що серед майбутніх народних депутатів не всі мали потребу в таких "курсах", оскільки мають доволі хороший рівень освіти.
"Були люди з експертних груп чи люди, які мали західну освіту чи навіть працювали або зараз працюють з урядом, мають напрацювання. Їм певні напрямки були не потрібні. Вони ходили на щось інше. Але була частина депутатів… От у мене була розмова з одним мажоритарником. Він у перший день сказав: "Що це за фігня? Це дитячий садок". А на сьомий день – у мене навіть є відео, де він розповідає: "Я змінив свою точку зору, це супер все, фантастика, як корисно!"", - розповів Милованов.
Водночас були люди, які прийшли на заняття лише перших два дні і більше на заняття не з'являлись, не кажучи про виконання домашніх завдань.
"Можемо аналізувати по "домашках". Першу "домашку" здали 80%, другу десь 72%. Так завжди падає. Зараз подивимося, скільки третю здадуть. Я очікую, що ми десь 50-60% сертифікатів видамо з усіх, хто брав участь", - зазначив керівник KSE.
"Але були люди, які ходили у SPA і показували, що вони, в принципі, тут відпочивають. Такі теж були. Але переважна більшість ходила, відсотків десь 80", - додав він.
Милованов вважає, що розробники курсу допомогли новим народним обранцям зрозуміти, що в себе включає робота народного депутата та дали їм початкову базу, однак їм все одно доведеться вчитись і далі.
"Вони мають здати ще третю "домашку", це пояснювальна записка – у неї дедлайн 6 серпня. Четвертий тест триватиме до 10 серпня. До 15 вересня вони отримають зворотній зв'язок і отримають або не отримають сертифікати, в залежності від результатів. Сама електронна система буде їм доступна до 1 вересня 2020 року. І ми ще будемо два рази, здається, оновлювати матеріали", - уточнив керівник програми.
Партія "Слуга народу" провела у Трускавці тренінг для своїх новообраних депутатів, ні один з яких раніше не працював у парламенті. Усі витрати на навчання своїх делегатів у владу партія взяла на себе, а це за підрахунками журналістів обійшлося близько $ 330 тис.