Часи "любих друзів" не закінчилися – The Economist

Поділитися
Часи Яценюк зосереджений на порятунок свого місця, незважаючи на рейтинги схвалення © president.gov.ua
Жодна державна структура в Україні не має позитивного рейтингу довіри.

В Україні часи, коли все можна вирішувати з допомогою кумівства, повинні були б закінчитися, йдеться в статті під назвою "Любі друзі" на сторінках видання The Economist.

"У Царському Селі, елітному районі Києва, президенту України, Петру Порошенку, належить шматочок землі. Через дорогу знаходиться протяжна будова, яка належить Ігорю Кононенку, президентському другу та заступнику голови його фракції. Двоє чоловіків зустрілися під час їх служби в радянській армії. Після здобуття Україною незалежності вони виросли разом в бізнесі та політиці", - йдеться в статті.

Минулого тижня міністр економіки України Абромавичус подав у відставку, звинувативши Кононенка в перешкоджанні реформ. Він також відмовився покривати посадових осіб, які, "дуже схожі на тих, які були в колишньому уряді".

Після революції гідності всі очікували, що корупція і кумівство нарешті будуть подолані. Абромавичус був одним з кількох іноземців, запрошених у новий український уряд, щоб змінити ситуацію.

Голова фракції БПП Юрій Луценко заявляє, що зараз країна стикається з "повномасштабною політичною кризою". Як йдеться в статті, імовірність краху правлячої коаліції і дострокових парламентських виборів зараз бачиться вже більш чітко. Західні союзники України стверджують, що вибори будуть дестабілізуючим фактором, однак роздратована громадськість може вимагати їх.

Таких фігур як Кононенко – повно в парламенті України, їх називають "сірими кардиналами", або "любі друзі". Зв'язки між друзями, діловими партнерами, родичами і політичними союзниками розмиті, каже Абромавичус, а реформи зупинилися.

"Невдоволення напрямком країни зростає, і довіра до влади падає. Жодна державна структура не має позитивного рейтингу довіри, згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології. Інвестори стурбовані, каже Томаш Фіала, голова Dragon Capital, найбільшого інвестиційного банку України", - йдеться в статті.

Як кажуть джерела видання, "це не технічні проблеми, це проблеми політичні", зараз спостерігається падіння довіри до влади з боку народу. 16 лютого прем'єр Арсеній Яценюк повинен подати річний звіт діяльності Кабміну, після чого може відбутися голосування про недовіру.

Західні дипломати закликають до спокою, вони стурбовані тим, що нестабільність може зірвати здійснення реформ України і мирний процес. Відчувши слабкість в Києві, Кремль може почати "розгойдувати човен", вважають вони.

"Вирішальним є питання про долю Яценюка, якого лають, але він контролює велику фракцію в парламенті. Хоча він і Порошенко є партнерами на публіці, інсайдери кажуть, що президент хоче відставки прем'єра. Близько 70% українців хочуть, щоб Яценюк пішов, але немає консенсусу про те, хто повинен зайняти його місце", - йдеться в статті.

На думку редакції, що стосується реформ, то Україна ходить по колу. Порошенко був серед "любих друзів" попереднього президента Віктора Ющенка, після Помаранчевої революції 2004 року. "На цей раз, багато хто сподівався, що реальна робота з реформ розпочнеться після місцевих виборів восени минулого року. Але цього не сталося", - йдеться в статті.

Видання підкреслює, що Яценюк зосереджений на порятунку свого місця, незважаючи на рейтинги схвалення в "однозначних цифрах". А Порошенко, який стикається з негативною реакцією на його підтримку генпрокурора, бачить, що його авторитет невпинно слабшає. Для деяких його нездатність вимагати відставки пана Кононенка є останньою краплею, сказано в статті. "R. I. P. Порошенко", - говорить Дар'я Каленюк, голова Центру протидії корупції в Україні. "Він риє політичну могилу для себе і для країни", - підкреслює вона.

Читайте також: Кононенко попросив НАБУ провести очну ставку з Абромавичусом

Нагадаємо, 3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав зростання тиску з боку близької до Порошенка народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.

Як пише головний редактор "Дзеркала тижня. Україна" Юлія Мостова в статті "За ширмою", скандальна відставка міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса оголила давні протиріччя, які існують між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці.

Детальніше про стосунки між командами Яценюка і Порошенка читайте в інтерв'ю Сергія Рахманіна з главою МВС Арсеном Аваковим "Ми тут усі не святі" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі