Депутат Верховної Ради від фракції "Блоку Петра Порошенко" Ігор Кононенко звернувся до Національного антикорупційного бюро України з проханням провести очну ставку з главою Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом.
"Сьогодні я звернувся з клопотанням про Національне Антикорупційне бюро України, в якому попросив слідство провести очну ставку як з міністром економічного розвитку Абромавичюсом, так і з іншими особами, причетними до його звинуваченнями", - написав Кононенко на своїй сторінці в Facebook.
При цьому він додав, що в клопотанні підкреслив готовність надати дозвіл про "доступ "до моїх" можливих спілкувань і СМС-листування з паном міністром".
"Переконаний, що слідство повинно з'ясувати правду і тут важлива максимальна відкритість і оперативність", - підкреслив депутат.
"Як ви вже знаєте, я закликав пана Абромавичуса разом зі мною пройти відкрите тестування на поліграфі. На жаль, поки що відповіді від нього немає. Хоча тестування на поліграфі не є поширеною практикою, однак у цій справі, враховуючи його значний резонанс, такий крок був би дуже до речі", - додав депутат.
Сьогодні я звернувся з клопотанням до Національного Антикорупційного бюро України, у якій попросивши слідство провести очн...
Опубліковано Ігорем Кононенко 8 лютого 2016 р.
3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близької до Порошенко народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.
У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".
5 лютого, Абромавичус назвав імена трьох людей, яких йому у різний час "настійно рекомендували" в якості заступників.
Як пише Юлія Мостова у статті "За ширмою" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", скандал, що вибухнув внаслідок прес-конференції Абромавичуса, повинен був пересмикнути розклад внутрішньовладних воєн в Україні, бо оперативність реакції послів G-7, МВФ і Держдепу явно свідчила про витончення терпіння донорів і кураторів. "Нічого подібного", - йдеться в статті.
За словами автора статті, Петро Порошенко не залишив план змінити прем'єра. "Скандал з Абромавичусом і Кононенко лише підштовхнув його до думки про те, що потрібно діяти швидше, не розмазуючи кадрові рішення на весь березень", - йдеться в статті.