В ефірі телеканалу NewsOne дипломат заявив, що орієнтуватися тільки на прогнози ЗМІ було б неправильно, оскільки вони чи не вперше зайняли політичну позицію щодо підтримки одного з кандидатів.
"Для нас важливо не втрачати темп в ці місяці, які послідують після восьмого числа, дати виборів та інавгурації. У нас дуже багато питань, які треба розглянути для України в Конгресі... Всі ті конгресмени і сенатори (і республіканці, і демократи), які чітко висловлювалися в підтримку України, вони зараз перемагають у своїх округах. Це означає, що ми маємо великий шанс поборотися за те, щоб, наприклад, Stand for Ukraine (акт у підтримку України), той, що відкриває нові можливості для України, було проголосовано та підтримано. І в разі приходу, наприклад, Трампа, ці процеси підуть швидше. Чому? Тому що діюча адміністрація буде виставити певні "прапорці" для того, щоб, по суті, не те, щоб обмежити виконавчу владу, але щоб зберегти певний баланс", – зазначив посол.
За його словами, при будь-якому новому президентові США можливості України лише зростуть.
"У будь-якому випадку, я думаю, що можливості для України при будь-якому новому кандидаті будуть великими. Я оптимістично дивлюся на ситуацію, тому що, як правило, адміністрація, яка відходить від поточної роботи, дивиться на інші пріоритети. Нові політики, які приходять до влади, дивляться на перспективу", – підсумував Чалий.
Раніше заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків заявив, що Україна готова працювати з Трампом і продовжувати будувати відносини з США на найвищому рівні
Нагадаємо, за підсумками проведених в США 8 листопада виборів, Кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп стане новим президентом США.
В ході виборчої кампанії, Трамп заявляв, що йому байдуже, чи вступить наша країна в НАТО і наполягав, що війна в Донбасі – це проблема Європи, а не США. Республіканець наголошував, що саме Німеччина повинна займатися вирішенням російсько-українського конфлікту.
Перед виборами, екс-посол США в Україні Стівен Пайфер зауважував у коментарі для DT.UA, що в разі перемоги Трампа на виборах, американська політика зміниться не лише щодо України, а й щодо Європи і союзників по НАТО.
А експерт Atlantic Council Адріан Каратницький в інтерв'ю для DT.UA сказав, що хоч президент США і має значну владу у формуванні закордонної політики, це не означає, що він не контрольований і може робити все, що заманеться. В Конгресі лишаються "рейганівські яструби" серед республіканців. Вірогідно вони об'єднаються з демократами і будуть стримувати одіозного президента Трампа.