Після спілкування з активістами в різних штатах складається враження, що українська діаспора голосувала традиційно 50/50 за демократів та республіканців. Все залежить від конкретного місця проживання й економічних та соціальних інтересів, розповів колишній посол України у США Валерій Чалий. У коментарі ZN.UA він наголосив, що діаспора порушувала питання підтримки України та надання озброєнь і на зустрічах з кандидатами у Конгрес, і на зустрічах з Камалою Гарріс та Дональдом Трампом.
"Я радий тому, що багато людей з українського кокусу як в Палаті представників, так і в Сенаті переобралися. Якщо бачити загальне оновлення Конгресу, то набагато більший відсоток конгресменів з українських кокусів залишився, — сказав він. — Я розраховую на роботу та взаємодію активістів української діаспори з Конгресом в першу чергу".
Він назвав новою історією для Конгресу те, що тепер там буде більше людей українського походження. Чалий нагадав, що торік у його склад увійшла республіканка Вікторія Спартц, а цього року туди потрапив і демократ Євген Віндман, який народився у Києві.
Та дипломат припустив, що рішеннями конкретного конгресмена керуватиме не походження, а пріоритети зовнішньої політики безпеки та частка українців в округу. Наприклад, більший вплив на політику матимуть українці, які проживають у Вашингтоні, Іллінойсі та Огайо, аніж ті, хто живе у Каліфорнії. Хоча в цьому штаті за останній час з'явилися проукраїнські організації, які стали більш впливовими, розповів Чалий.
Після виборів у США рівень тривожності в багатьох столицях світу просто зашкалює. Але є й такі, де перемогу Трампа розглядають як певний шанс у хаосі, що лише набирає обертів… "Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна", — аналізує експосол України в США Олег Шамшур.