"Спершу ви повірили Арестовичу, а тепер критикуєте Трампа": Чалий про те, чи здатен президент США закінчити війну

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Getty Images
Факторів впливу на такий хід подій є дуже багато. 

Колишній посол України у США Валерій Чалий заявив, що Штати — лідер у неформальній коаліції постачання зброї "Рамштайн". Він нагадав про внесок Вашингтона у допомогу нашій державі, який, якщо не рахувати загальні надходження від Євросоюзу, є найбільшим внеском окремої держави. Та, попри це й політичне лідерство США, без інших союзників Україна не зможе отримати "парасольку безпеки", необхідну для закінчення війни та вступу в НАТО, сказав він у коментарі ZN.UA. 

"Я вважаю помилковим очікування того, що зміна адміністрацій чи президентів — це достатня умова для зупинки війни чи вирішення питання миру. Факторів впливу на такий розвиток подій дуже багато, — сказав дипломат. — При всій повазі до США та їхнього лідерства, не варто забувати, що без коштів та підтримки Японії, Республіки Корея, Австралії, Нової Зеландії, Канади, Франції, Німеччини, Британії, Нідерландів, Польщі, країн Балтії ми не вирішимо питання "парасольки безпеки", потрібної Україні для виходу з війни та подальшого членства в НАТО".

Ба більше, коли США будуть скорочувати частку своєї підтримки України, прогнозує дипломат, на перший план повинні будуть вийти європейські країни.

На думку Чалого, вплив Трампа проявиться зараз, як меседж. Та серйозні пропозиції, розмови та дії будуть вже після того, як він отримає повноцінні президентські можливості, а не лише статус новообраного. 

"Як приклад, рішення про відповідь Росії на ядерні погрози може прийняти лише діючий президент, як зробив Джо Байден, давши доручення провести ракетні випробування, і показавши Росії, що її ультиматуми нічого не варті, — наголосив Чалий. — Я б швидше дивився на цю історію і враховував необхідність слів Конгресу, Сенату і Палати представників в цьому випадку". 

Дипломат також відповів тим, хто критикує Трампа за слова про завершення війни за 24 години. 

"Спочатку ви повірили Арестовичу, що війна закінчиться за 2-3 тижні, а тепер думаєте, що маєте право критикувати Трампа. Не треба це сприймати буквально. Особливо ті речі, які звучали під час кампанії", — наголосив він, пояснюючи, що президент, який вже сидить у своєму кабінеті, та кандидат у президенти — це люди, які мають різні позиції.

Також Чалий закликав не недооцінювати Росію. Він припустив, що вона спробує відновити ті обхідні шляхи, якими користувалася у 2016-му. 

Після виборів у США рівень тривожності в багатьох столицях світу просто зашкалює. Але є й такі, де перемогу Трампа розглядають як певний шанс у хаосі, що лише набирає обертів… "Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна", — аналізує експосол України в США Олег Шамшур.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі