Росія відправила на схід України близько тисячі найманців з групи «Вагнер», наближеної до російської влади. Власне, бойовики групи так чи інакше брали участь у боях на Донбасі з 2014 року. Однак, чиновники на Заході сумніваються, що відправка їх зараз на східний фронт якось змінить хід війни.
«Я сумніваюся, що тисяча найманців «Вагнера" зможуть змінити хід операцій на Донбасі», — сказав Business Insider неназваний західний чиновник.
Росія зазнала важких втрат за п’ять тижнів боїв. За підрахунками НАТО, приблизно 40 тисяч солдатів були поранені або вбиті. При цьому, вихідні сили перед вторгненням складали 160 тисяч солдатів. На околицях Києва російську армію змусили відступити. Однак, агресор продовжує без розбору нищити українські міста, зокрема Маріуполь.
Колишній найманець розповів, що за кілька тижнів до початку війни в Україну почалося вербування. І у «Вагнер» запрошували «всіх підряд», навіть тих, кого вигнали з інших груп найманців. Business Insider пише, що у пов’язаних з Кремлем бойовиків «грізна» репутація. За словами співрозмовника видання, цього разу в Україну відправили навіть високопоставлених лідерів «Вагнера». Додаткові сили були відкликані з Сирії й країн Африки.
В грудні 2021 року проти групи «Вагнер» запровадили санкції за «серйозні порушення прав людини в Україні, Сирії, Лівії, ЦАР, Судані й Мозамбіку». Їх звинуватили у «катуваннях й позасудових чи свавільних стратах». Однак, як зауважив неназваний чиновник під час розмови з Business Insider, грізна репутація «Вагнера» пов’язана з порушеннями закону, правил ведення війни. Тому ще більше залучення найманців до війни проти України може бути «великим» ризиком для Росії, яке може виявитися не вартим того.
«Якщо хтось відправляє тисячу вояків «Вагнера», розрахуючи, що це зіграє вирішальну роль в операціях на Донбасі, тоді йому потрібно взяти паузу і добре подумати над боєздатністю своїх військ в цілому», - сказав співрозмовник видання.