Росія програє у війні проти України, але відчайдушно намагається вчепитися за можливість реваншу, шукаючи союзників у східній частині планети. Зокрема, Путін розраховує на підтримку Китаю, який досі намагався вести обережну політику стосовно вторгнення РФ. У США застерегли КНР та будь-які інші держави від допомоги країні-агресору, пообіцявши обмежувальні заходи у відповідь. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі з міністром закордонних справ Китаю Ваном І під час 77-ої сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку.
«Держсекретар вкотре зазначив, що Сполучені Штати Америки засуджують війну Росії проти України та наголосив на наслідках, якщо КНР надасть підтримку вторгненню Москви в суверенну державу. Він підкреслив, що Сполучені Штати залишаються відкритими для співпраці з КНР там, де їхні інтереси перетинаються», — йдеться у звіті, опублікованому на сайті Державного департаменту.
Крім того, дипломати обговорили ситуацію довкола Тайваню. Блінкен підкреслив, що Сполучені Штати віддані підтримці миру та стабільності в Тайванській протоці відповідно до давньої політики «єдиного Китаю». Держсекретар підкреслив, що збереження миру та стабільності в районі Тайванської протоки має вирішальне значення для регіональної та глобальної безпеки та процвітання.
Раніше повідомлялося, що більшість країн-учасниць Генасамблеї ООН, включно з Китаєм та Індією, об’єдналися у засудженні РФ.
Як Росія поступово втрачає вплив на міжнародній арені та чому Путін перебуває у вкрай складній ситуації після саміту ШОС — читайте у матеріалі Наталії Бутирської «Путін у слабкій позиції: чому на зустрічі з ним запізнюються президенти».