Будівництво Великої кільцевої дороги навколо Києва вивели з-під дії закону про Prozorro

Поділитися
Будівництво Великої кільцевої дороги навколо Києва вивели з-під дії закону про Prozorro © ukravtodor.gov.ua
Ухваливши відповідну поправку до закону, Верховна Рада дала дозвіл на ручний розподіл майже 100 млрд грн.

Верховна Рада вивела будівництво Великої кільцевої автодороги навколо Києва з під дії закону про публічні закупівлі, повідомила у Facebook колишня державна уповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельска. Зокрема, парламент ухвалив відповідну поправку до закону №5309 щодо оскарження публічних закупівель.

“Президентська фракція проголосувала за виведення з “Прозорро” робіт з будівництва Великої кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва. Тобто дала дозвіл на “ручний” розподіл майже 100 млрд бюджетних гривень”, - напсиала Загребельська.

Вона пояснила, що це стало можливим завдяки ухваленню правки №35 “слуги народу” Арсенія Пушкаренка. Водночас парламентський комітет не підтримав цю поправку. Однак у сесійному залі спікер Дмитро Разумков поставив її на підтвердження, а 268 народних депутатів підтримали.

“Крім цього, законопроєкт 5309 дозволяє Тендерній колегії АМКУ не приймати до розгляду скарги, тобто взагалі не розглядати по суті, на дискримінаційні умови тендерної документації замовників, якщо на думку АМКУ доказів не достатньо. Це також подарунок “Укравтодору”, який зараз є лідером по дискримінаційним заточкам, які бізнес “зносить” через АМКУ”, - додала Загребельска.

Початок будівництва південного кільця Великої кільцевої дороги заплановане на це літо. Всього протяжність дороги має скласти 150 км. Загальна вартість КОДу, як зазначено в минулорічних заявах, дорівнює 85 млрд грн. Повністю закінчити будівництво Київської обхідної дороги планується за п’ять-шість років.

Верховна Рада ухвалила закон №5309 “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законів щодо вдосконалення системи оскарження публічних закупівель”. 

Зокрема, закон дозволяє подавати скарги щодо публічних закупівель в електронній формі за допомогою заповнення уніфікованих форм. Крім того, згідно із документом, під час оскарження тендерних документів необхідно надати докази порушення прав та законних інтересів. Крім того, лізинг включено до переліку послуг на які поширюється дія закону “Про публічні закупівлі”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі