Богдан був адвокатом Луценка та балотувався в раду від партії Ющенка — Bihus.info

Поділитися
Богдан був адвокатом Луценка та балотувався в раду від партії Ющенка — Bihus.info © прес-служба Володимира Зеленського
За десять років чинний глава АП встиг попрацювати з багатьма чиновниками.

Глава Адміністрації Президента Андрій Богдан до призначення Володимиром Зеленським на посаду працював не лише з олігархом Ігорем Коломойським, але й з низкою топ-політиків, суддів і бізнесменів. Зокрема у 2008 році Андрій Богдан був адвокатом нинішнього генпрокурора, а тоді – міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, а згодом працював в уряді Миколи Азарова, через що потрапив під закон про люстрацію, йдеться в матеріалі "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Юридичну кар'єру Андрій Богдан починав в адвокатській компанії "Правіс", власниками якої були нинішній депутат від "Батьківщини" Сергій Власенко, юрист Олексій Резніков і екс-заступник керівника секретаріату пррезидента Віктора Ющенка Ігор Пукшин. Останній згодом створив власну юрфірму – "Пукшин і партнери", куди й перейшов працювати Богдан, а в майбутньому став бізнес-партнером Пукшина як в юридичній, так і в аграрній сферах.

Попри те, що де-юре Богдан вийшов з бізнес-структур Пукшина, відносини між партнерами, вірогідно, лишаються доволі близькими. Журналісти неодноразово фіксували Андрія Богдана на автомобілі "Тесла", що належить одній з компаній Ігоря Пукшина, а його офіс досі знаходиться на шостому поверсі бізнес-центру на Ярославській, 56А в Києві. Тут же базується фірма "Пукшин і партнери".

Ще одним бізнес-партнером Пукшина, а раніше і Богдана, є Руслан Кирилюк. Він – колишній керівник судової адміністрації і співмешканець судді Господарського суду Києва Мальвіни Данилової. Саме цей суд розглядає одразу кілька епізодів в справі денаціоналізації "Приватбанку" на користь олігарха Ігоря Коломойського. Тут же працює сестра Пукшина – Людмила Пукшин і Роман Бойко – колишній керівник юридичної фірми "Статус", співвласником якої нині є рідний брат Андрія Богдана Ігор. Останній також працює судовим розпорядником у Верховному суді, куди справа "Привату" має шанси потрапити після проходження нижчих інстанцій.

В бізнес-стосунках з Пукшиним і Кирилюком нині перебуває і син екс-очільника Конституційного суду Олександр Баулін. Останній також близький до і до Андрія Богдана.

У 2007-му Андрій Богдан намагався потрапити у Верховну Раду за списками "Нашої України-Народної Самооборони", але 93 місце в списку партії виявилося непрохідним. Згодом Богдан таки пішов працювати в парламент, але не депутатом, а помічником тоді ще нардепа від "Блоку Юлії Тимошенко" Андрія Портнова.

У 2008-му Андрій Богдан став адвокатом тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Луценко цю інформацію підтвердив і додав, що юридичні послуги йому були необхідні через звинувачення у роздачі нагородної зброї в МВС. Також генпрокурор заявив, що підтримує стосунки з Богданом і раніше вони зустрічалися в позаробочий час. При цьому Юрій Луценко чи не єдиний близький до Петра Порошенка топ-чиновник, який після перемоги Володимира Зеленського на виборах приїхав на неанонсовану зустріч з ним в офіс "Кварталу 95" в Києві.

За президенства Віктора Януковича Андрій Богдан працював в Уряді Миколи Азарова, а одразу після Революції Гідності став радником, а згодом і адвокатом тодішнього голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського.

Приблизно за рік до переходу в команду президента Володимира Зеленського Андрій Богдан встигне попрацювати з Богданом Якимцем. Останнього називають неформальним помічником і другом керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Щоправда розкривати інформацію про співпрацю Богдан відмовився, заявивши, що Якимця обслуговували його юристи, але не він особисто.

Нагадаємо, 21 травня Володимир Зеленський підписав указ про призначення Андрія Богдана главою АП. При цьому, за даними DT.UA він проігнорував рекомендації Курта Волкера - спецпредставник Держдепартаменту США наполегливо рекомендував президенту України не призначити на посаду людину, близьку до олігарха Ігоря Коломойського

У Міністерстві юстиції нагадали, що посаду глави АП прямо вказана в законі про очищення влади і запросили в Банкової інформацію про люстраційну перевірку Богдана і його заступників.

Закон про очищення влади набув чинності 16 жовтня 2014 року і забороняє високопосадовцям часів екс-президента Віктора Януковича, засудженого за держзраду, обіймати посади в органах державної влади протягом 5 або 10 років. У 2014 році до КСУ надійшло два подання від Верховного суду України та одне подання від 47 народних депутатів щодо конституційності деяких положень закону. Згодом суд об'єднав їх в одне провадження.

КСУ планував приступити до розгляду провадження щодо конституційності закону про люстрацію 14 травня, однак відклав його на невизначений термін.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі