Близько 30 особам, пов’язаним із Зеленським чи «Кварталом 95» дісталися високі держпосади – Bihus.Info

Відео
Поділитися
Близько 30 особам, пов’язаним із Зеленським чи «Кварталом 95» дісталися високі держпосади – Bihus.Info © Офіс президента
При чому у таких посадовців досить стрімко відбувається кар'єрний ріст.

Президент Володимир Зеленський раніше обіцяв не призначати на державні посади «армійських друзів та кумів». Однак за 2,5 роки його президентства високі крісла зайняли близько 30 осіб, пов’язаних або з родиною самого Зеленського, або зі студією «Квартал 95». При цьому кар’єри відповідних осіб в державному секторі стрімко розвиваються, йдеться в сюжеті Максима Опанасенка для Bihus.Info

Зокрема, після того, як Зеленський став президентом України, посаду заступника керівника проєктного офісу «Укрзалізниці» отримав Олександр Вігліано. До перемоги Зеленського на виборах, Вігліано був архітектором та, за даними журналістів, ніяк не був пов’язаний із залізницею. 

Журналісти не знайшли пояснень такому кар’єрному росту. Натомість вдалося встановити, що дружина Вігліано Людмила щонайменше з 2016 року співпрацює з ТОВ «Квартал 95». Крім того, Людмила Вігліано на початку 2019-го перевела на підтримку тоді ще кандидата в президенти Зеленського 700 тисяч гривень на передвиборчу кампанію.

Сам Вігліано не відповів журналістами, чи досі працює в УЗ. Він посилався на умови контракту та наполягав на особистій зустрічі. Своєю чергою джерела журналістів повідомили, що Олександр Вігліано цього року отримував в середньому від «Укрзалізниці» понад 200 тис. грн зарплати щомісяця.

Ще як мінімум двох «своїх» людей Зеленський призначив в Антимонопольний комітет. Останній має слідкувати за тим, аби великий бізнес не монополізував ринки.

Так, у вересні 2019 року державною уповноваженою стала Ірина Копайгора, яка до цього працювала на кафедрі правового регулювання економіки Криворізького економічного інституту. А батько Копайгори раніше був викладачем безпосередньо у Володимира Зеленського.

У то й же період до Антимонопольного комітету потрапила Ольга Піщанська. Раніше вона працювала у приватних компаніях, серед яких і ті, що належать олігарху Рінату Ахметову.

При цьому італійська вілла родини президента записана на компанію, якою керує сестра Піщанської Світлана. Вона теж була серед донорів передвиборчої кампанії Зеленського та направила на підтримку кандидата 300 тис. грн.

Зараз Ольга Піщанська вже очолює Антимонопольний комітет. При цьому редактор видання «Наші гроші» Юрій Ніколов, який слідкує за діяльністю АМКУ, заявив, що зараз орган «підігрує» олігархічному бізнесу, накладаючи на компанії, що завинили, мізерні штрафи. 

У Службі безпеки змогла побудувати кар’єру Анна Кучук, про родину якої заговорили на початку 2019 року. Тоді її чоловік Дмитро Кучук передав на підтримку ще кандидата Зеленського 368 тис. грн. Як заявила сама Анна Кучук, ці кошти родина нібито збирала на нове житло, але вирішила «інвестувати у зміни в країні». Тоді Кучук була операціоністкою в банку «Глобус». У той час в фінустанові були відкриті рахунки Володимира Зеленського, а пізніше – партії «Слуга народу».

Наприкінці 2019 року Кучук обійняла посаду заступниці начальника Центрального управління СБУ. Зараз вона очолює Апаратом голови Служби безпеки.

У силових органах кар’єра також вдалася в Олександра Пашкова. Він з початку 2000-х років обіймав рядову посаду в Головному управлінні розвідки Міноборони. Дружина Пашкова Оксана – це головна бухгалтерка «Кварталу 95». Після того, як Зеленський зайняв крісло депутата, Пашкова спочатку призначили на в. о. керівника, а надалі – керівником Департаменту стратегічної розвідки. Головний редактор «Цензор.Нет» Юрій Бутусов зазначив, що Пашков «перескочив» одразу кілька щаблів для отримання цієї посади і його кар’єрний ріст нічим, окрім важливої в «Кварталі 95» посадою дружини пояснити неможливо.

Також у 2019 році народними депутатами від «Слуги народу» стали люди, пов’язані з родиною Володимира Зеленського та бізнесом через «Квартал 95», «Лігу сміху» або КВК. При цьому дані аналітиків показують, що такі депутати є «найбільш мовчазними» в плані виступів у Верховній Раді. Крім того, вони найбільш охоче підтримують законодавчі ініціативи президента та найменше голосують «проти лінії партії».

У розслідуванні йдеться, що за час роботи у Раді «кварталівці» та шоумени гарно поліпшили свій матеріальний стан. Для прикладу родина «кварталівця» Олександра Кабанова, який на старті каденції орендував житло в Києві, нині придбала нову квартиру на дорогій Оболонській набережній в Києві. Сам Кабанов після потрапляння в Раду придбав собі новий автомобіль «Ягуар», який обирав прямо посеред парламентського засідання.

Наприкінці минулого року повідомлялося, що перша леді Олена Зеленська продовжує співпрацювати зі студією «Квартал 95». Дружина президента зізналася, що може приділяти цій роботі дедалі менше і менше часу. Водночас про які саме проєкти йдеться і яка її роль в цих проєктах, перша леді не уточнила.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі