Блінкен обговорив із главою МЗС Туреччини вступ Швеції до НАТО та продовження «зернової ініціативи»

Поділитися
Блінкен обговорив із главою МЗС Туреччини вступ Швеції до НАТО та продовження «зернової ініціативи» © Офіс президента
США закликають Туреччину ратифікувати заявку Швеції.

Державний секретар США Ентоні Блінкен провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом. Про це повідомляється на сайті Держдепу.

Зокрема, дипломати обговорили саміт НАТО у Вільнюсі, який відбудеться наступного тижня. Блінкен наголосив на важливості єдності Альянсу в такий критичний час і закликав Туреччину підтримати вступ Швеції до НАТО.

“Сполучені Штати і Туреччина мають давні і глибокі двосторонні оборонні зв'язки, і подальша оперативна сумісність Туреччини з НАТО залишається пріоритетом”, - йдеться у заяві.

Швеція і Фінляндія відмовилися від позаблоковості після вторгнення Росії в Україну минулого року, прагнучи більшої безпеки шляхом вступу до НАТО. Фінляндія стала членом НАТО у квітні, але для Швеції цей процес повільніший.

Швеція поставила собі за мету приєднатися до Альянсу на саміті 11-12 липня, і хоча вона має сильну підтримку з боку інших членів НАТО, включаючи Сполучені Штати, Туреччина та Угорщина поки що утримуються від ратифікації її заявки.

Туреччина, зокрема, звинувачує Швецію в наданні притулку політичним активістам, яких вона вважає терористами. 

Крім того, Блінкен в ході телефонної розмови з Фіданом обговорив важливість продовження Чорноморської зернової ініціативи.

У Росії заявили, що Кремль ще не ухвалив остаточного рішення щодо продовження “зернової угоди”, хоча раніше МЗС РФ неодноразово говорило про відсутність підстав для цього. ООН наголошує на необхідності продовження дії ініціативи після 17 липня. 

Згідно з Чорноморською зерновою ініціативою, Росія має гарантувати безпеку суден з зерном, що прямують до українських портів та з них через підконтрольні їй води.

Попри номінальне продовження дії «зернової угоди», РФ тривалий час свідомо блокує прохід кораблів з українським зерном через Босфор до точок кінцевого призначення.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі