Більшість українців вважають корупцію найважливішою проблемою країни

Поділитися
Українці сподіваються на боротьбу з корупцією © Андрій Товстиженко, DT.UA
Українці очікують від нової влади рішучої боротьби з корупцією і проведення люстрації чиновників.

Серед першочергових реформ, які необхідні країні, українці на перші місця поставили боротьбу з корупцією (63%) і перетворення в економіці (61%). Про це свідчать дані опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" наприкінці березня.

На думку 42% респондентів реформ також потребують армія та оборона і забезпечення територіальної цілісності України (33%). 35% очікують реформ в охороні здоров'я, 30% - у соціальному захисті населення, 28% - промисловості, 25 % - у сільському господарстві, 21% - у міліції. На це питання респонденти могли дати кілька відповідей.

Серед основних критеріїв, за якими повинна проводитися люстрація в Україні, більше половини опитаних (54%) назвали причетність до корупційних схем (54%). Значно менше людей (10%) відзначали, що основним критерієм люстрації має бути причетність особи до політичної корупції, зміни політичної орієнтації, 7% - причетність до певної ідеології, яка, на їхню думку, може шкодити країні, 6% - причетність до порушення прав людини під час нещодавніх акцій протесту. Одночасно 10% респондентів висловилися проти проведення люстрації, оскільки вона ще більше дестабілізує ситуацію у країні. 12% - не змогли визначитися.

Переважна більшість опитаних (71%) вважає, що люстрація повинна стосуватися осіб, які були причетні до корупції та протиправних дій незалежно від політичної орієнтації та часу перебування при владі.

Одночасно 15% опитаних виступають за проведення люстрації осіб, які були причетні до корупції та протиправних дій у 2010-2014 рр. (під час перебування при владі Віктора Януковича та Миколи Азарова). 5% - осіб, які були причетні до корупції та протиправних дій протягом 2005-2009 рр. (під час перебування при владі Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко).

Дослідження було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) протягом 21-29 березня 2014 року серед 2000 респондентів по всій Україні, окрім Криму. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з імовірністю 0,95) становить не більше 2,2%. !zn

Читайте також:

ГПУ вимагає повернути землі "Межигір'я" державі

У Раді зареєстровано три законопроекти про люстрацію

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі