Більшість громадян України, а саме 51%, вважають, що нашій країні в зовнішній політиці варто орієнтуватися на вступ до Європейського Союзу, а 52% вважає, що Україні обов'язково потрібно стати членом ЄС в майбутньому. Натомість приблизно третина - 34% - не згодні з такою позицією, і ще 15% не можуть визначитись зі своєю думкою.
Згідно із соціологічним опитуванням Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології, найбільше хочуть бачити Україну в ЄС на Заході та в Центрі України (79% та 58% відповідно). Натомість, на Півдні та Сході більшість респондентів наразі не поділяють євроінтеграційних прагнень (58% та 57% відповідно в цих регіонах проти, щоб Україна стала членом ЄС).
Водночас кожен третій в Україні, рівно 33%, вважає, що нам не варто приєднуватись ані до ЄС, ані до Євразійського союзу, а ще 11% правильним вибором вважають можливе приєднання до Євразійського економічного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном.
Основними перевагами від членства в ЄС українці вважають підвищення життєвого рівня людей (38%), сприяння боротьбі з корупцією (27%) та вільне пересування людей за кордон (26%). Кожен п'ятий громадянин очікує, що членство України в ЄС сприятиме більш вільному доступ молоді до навчання у європейських університетах (21%). Натомість, 26% опитаних українців вважають, що жодних переваг Україна від членства в ЄС не матиме.
Що стосується можливих негативних наслідків, то серед них можуть бути еміграція українців за кордон - 46% опитаних (у листопаді 2015 показник складав 33%), ймовірність припливу іноземців і мігрантів (26%) та розпродаж країни (24%). Наявні також побоювання, що членство в ЄС призведе до погіршення стосунків з Росією та країнами СНД (18%); падіння життєвого рівня (16%) та безробіття (16%).
Загальнонаціональне опитування населення було проведене з 16 по 28 серпня 2018 року. Всього був опитаний 2041 респондент віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій у Луганській та Донецькій областях. Теоретична похибка вибірки становить 2,3%.
Зазначимо, що згідно із серпневим опитуванням, приблизно 42% українців вважають членство в НАТО найкращою гарантією національної безпеки. Порівняно з 2012 р. частка тих, хто вважає інтеграцію України в НАТО вірним кроком, зросла більш ніж втричі: з 13% у 2012 році, 46% у листопаді 2015 та 43% травні 2018.