Думки про те, що міжнародна політика України рухається у правильному напрямку, притримуються 43% українців, йдеться в опитуванні Соціологічної групи «Рейтинг». Водночас протилежне про міжнародну політику України сказали 46% громадян. Ще 11% не змогли відповісти на це питання.
При чому половина українців впевнені, що останні візити міжнародних лідерів до України йдуть на користь державі, ще чверть вважають, що це ніяк не впливає. І лише 17% респондентів переконані, що такі візити скоріше шкодять Україні.
На думку близько 60% опитаних, США та Велика Британія в переговорах по Донбасу захищають інтереси України. Третина опитаних вважає, що ці держави мають нейтральну позицію.
Про нейтральну позицію ОБСЄ в переговорному процесі заявили 55% респондентів. Ще 28% вважають, що ОБСЄ захищає інтереси України, 5% – захищає інтереси Росії.
Також 58% опитаних переконані, що Франція має нейтральну позицію, 26% – захищає інтереси України, 8% – захищає інтереси Росії.
Що стосується Німеччини, то 69% опитаних вважають, що вона має нейтральну позицію, 13% – захищає інтереси України, 13% – захищає інтереси Росії.
Опитування провели 12-13 лютого 2022 року серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього опитали 2000 респондентів метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.
Нагадаємо президент США Джо Байден звернувся до ситуації щодо України. Звернення Байдена розміщено на сайті Білого дому. Публікуємо основні тези виступу американського президента.
Напередодні Глава МЗС Дмитро Кулеба та глава МЗС Великобританії Ліз Трасс у телефонній розмові обговорили ситуацію з агресивною поведінкою Росії біля кордонів України та погодили кроки, покликані зменшити небезпеку ескалації конфлікту.
Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України? Соціальна база протидії війні в Росії може бути досить широкою, але навряд чи вона дозволяє сподіватися на активний опір суспільства, якщо війна таки буде розв'язана Кремлем, пише Олексій Їжак у статті «Чи бояться російські війни?»
Докладніше про те, чим загрожує Європі та світу широкомасштабна війна в Україні, читайте у статті Дмитра Менделєєва «Війна у «замінованій» країні…».