Більшість українців вважає, що Польща, Румунія, Словаччина та Чехія ставляться до України дружньо чи нейтрально – опитування

Інфографіка
Поділитися
Більшість українців вважає, що Польща, Румунія, Словаччина та Чехія ставляться до України дружньо чи нейтрально – опитування © depositphotos.com
Найбільш скептичну оцінку в цьому питанні отримала Угорщина.

Більшість українців вважають, що сусідні держави Центральної Європи (Польща, Румунія, Словаччина та Чехія) ставляться до України переважно по-дружньому чи нейтрально. Про це йдеться у результатах опитування Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, проведеного спільно з Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Інституту центральноєвропейської стратегії.

Водночас 52% вважає, що прихильно до України ставиться Польща, а на думку майже 50% – прихильно ставиться Чехія. Вказано, що найбільш скептичну оцінку про ставлення до України отримала Угорщина. 

Однак навіть у випадку з Угорщиною частка тих, хто сприймає її ставлення як дружнє, майже вдвічі більша за число тих, хто вважає ставлення офіційного Будапешта до Києва як вороже. Зокрема, перших респондентів 28%, других – 15,5%.

Фонд «Демократичні ініціативи» ім Ілька Кучеріва

Водночас 59% опитаних відзначили зусилля Польщі щодо підтримки вступу України в Євросоюз, ще 56% те ж саме сказали про Литву. Про підтримку європейської інтеграції України з боку Німеччини зазначали 46,5% респондентів, з боку Словаччини – 43%, Румунії – 34%, Угорщини – 28%.

Фонд «Демократичні ініціативи» ім Ілька Кучеріва

Опитування провели з 22 жовтня по 12 листопада 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера; computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Всього опитали 2003 респонденти від 18 років у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,5% — для показників близьких до 10%.

Нагадаємо, кілька років тому в рамках проєкту ZN.UA «Викрадення Європи» Володимир Кравченко та Тетяна Силіна розбиралися, на яких струнах грає, на які больові точки тисне і чим намагається спокусити Москва того чи іншого члена Євросоюзу. Хто є слабкою ланкою санкційного ланцюга? І що надає впевненості та рішучості тим, чия позиція щодо Білокам'яної викувана не зі злата, а з булату?

За підсумками проєкту ZN.UA склало карту лояльності країн Європейського Союзу до Росії. Вказано, що у кожної країни ЄС є свої причини, чому вони більше схильні підтримувати санкції проти Москви чи, навпаки, вимагати їх скасування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі