Більшість лідерів G20 готові засудити Росію за війну в Україні – Bloomberg

Поділитися
Війну в підсумковому комюніке називають головною проблемою для світової економіки.

Згідно із спільною заявою, підготовленою для саміту G20 на індонезійському острові Балі, більшість країн Великої двадцятки мають намір засудити війну Росії в Україні. Очікується, що комюніке буде офіційно прийнято в середу вдень лідерами G-20. Про це пише Bloomberg.

«Більшість членів різко засудили війну в Україні та підкреслили, що вона завдає величезних людських страждань і посилює існуючі проблеми у світовій економіці, обмежуючи зростання, збільшуючи інфляцію, порушуючи ланцюжки поставок, посилюючи енергетичну та продовольчу нестабільність та підвищуючи ризики для фінансової стабільності», – у повідомленні.

У проекті комюніке цитується резолюція Асамблеї ООН, прийнята в березні, яка «рішуче засуджує агресію Російської Федерації проти України і вимагає її повного і беззастережного виведення з території України».

У проекті декларації наголошується, що використання чи загроза застосування ядерної зброї «неприпустимі» після обіцянки Росії використовувати будь-які засоби, необхідні для захисту території, яку вона незаконно анексувала в Україні.

«Сьогоднішня епоха не має бути епохою війни», – йдеться у проекті.

Заява також закликає до продовження зернової угоди, термін дії якої між Росією, Туреччиною та ООН спливає цими вихідними. Це відбувається на тлі можливої нестачі продовольства, особливо для бідніших країн, та нестачі добрив для наступного сільськогосподарського сезону.

Водночас у документі чітко зазначено, що деякі країни мають «інші погляди і різні оцінки ситуації та санкцій». Це данина поваги країнам, які побоювалися відкритої критики на адресу Росії за її війну та відмовилися підписати економічні санкції, запроваджені США.

Мета такого формулювання в тому, щоб будь-що-будь отримати якийсь документ і уникнути ситуації, коли вперше саміт G20 ризикував залишитися без спільної заяви.

Росія, як сказала людина, близька до російської делегації, вважає документ збалансованим, оскільки він засуджує не Москву, а війну. Тому, нагадаємо, Росія готова підтримати документ навіть при тому, що до нього буде включено частину, де засуджується вторгнення в Україну.

Багатші країни категоричні у своїх висловлюваннях з приводу війни. Але інші країни висловили застереження щодо формулювань, які вони вважають надто агресивними щодо Росії. Один чиновник процитував занепокоєння Китаю тим, що припущення засудження Москви може відчинити двері для більш рішучих заяв у майбутньому про власну поведінку Пекіна щодо Тайваню.

Нагадаємо, президент Індонезії Джоко Відодо на відкритті саміту G20 на острові Балі закликав "зупинити війну ", очевидно, маючи на увазі російське вторгнення в Україну.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі