Більше третини росіян хочуть підконтрольності Києва Москві

Поділитися
Більше третини росіян хочуть підконтрольності Києва Москві Більше третини росіян хочуть, щоб Київ перебував під економічним і політичним контролем Москви
Майже кожен другий росіянин хотів би бачити Україну незалежною країною, що побудувала з Росією добросусідські та взаємовигідні відносини. Однак більше третини хочуть, щоб Київ перебував під економічним і політичним контролем Москви.

Більше третини росіян (35%) хочуть, щоб Україна перебувала під економічним і політичним контролем Росії. Про це повідомили у вівторок, 12 листопада соціологи "Левада-Центру", презентуючи результати своїх досліджень з цієї теми.

При цьому майже кожен другий учасник опитування (49%) хотів би бачити Київ незалежним, у добросусідських та взаємовигідних відносинах з Москвою.

В тому, що позиції Росії і України поступово розходяться, впевнені 40% опитаних громадян. При цьому впевненість росіян в поступовому віддаленні Києва від Москви з часом зміцнюється: у 2011 році таку точку зору поділяли 21% респондентів, у 2012 році - 32%. Кожен третій опитаний (32%) стверджує, що Україна не віддаляється і не зближується, а маневрує між Росією і країнами Заходу (38% - в 2011 році, 36% - в 2012-му). І лише кожен сьомий (14%) заявляє, що Україна налаштована на зближення з Росією. Однак упевненість у цьому неухильно знижується (в 2011 році про зближення двох країн говорили 29% респондентів, у 2012 - 19%). Ще 14% росіян, не мають певної думки з цього питання.

Прогнозуючи майбутнє російсько-українських відносин, близько половини росіян (47%) висловили думку про те, що в них нічого не зміниться, вони будуть знаходитися на тому ж рівні, що й останнім часом (у 2011 і 2012 роках так вважали 50% і 51% респондентів відповідно). Кожен п'ятий (19%) прогнозує погіршення відносин, майже стільки ж (17%) - їхнє поліпшення. Однак позитивні надії тануть із кожним роком - у 2011 році "оптимістів" було дещо більше (24%), а "песимістів" - менше (11%).

Більшість росіян (55%) виступають за те, щоб кордон між країнами залишалася відкритим, проте майже кожен четвертий (23%) заявляє, що кордон з Україною потрібно закрити, ввести візовий режим і митний контроль. Невелика група громадян (16%) налаштована радикально - вони вважають, що Росія та україна повинні об'єднатися в одну державу.

При цьому, як показало опитування, більша частина жителів РФ не вважають Україну "закордоном" (61%), для них вона залишається майже "рідним домом", куди можна з'їздити у відпустку, до родичів, друзів тощо. Разом із тим більше третини громадян РФ (37%) все ж сприймають Україну як іноземну державу.

Примітно, що російські громадяни приблизно так само ставляться до Білорусі (34% бачать у ній "закордон", 63% - ні) і зовсім по-іншому - до Грузії (58% вважають, що це "закордон", і лише 36% дотримуються протилежної думки).

Опитування "Левада-Центру" проводилося в кінці жовтня з участю 1603 респондентів, що живуть у 130 населених пунктах 45 регіонів РФ.

Україна має намір підписати Угоду про асоціацію з Європейським союзом. Питання підписання цього документа буде розглядатися на саміті "Східного партнерства", який відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі.

Разом з тим українська влада неодноразово заявляла, що країна зацікавлена у більш глибокій економічній взаємодії з державами євразійського простору, зокрема з Митним союзом, куди входять Росія, Білорусь і Казахстан.

Зі свого боку представники Росії висловлюють сумнів у доцільності підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС. !zn

Читайте також:

Росія готова до великих спільних проектів, якщо Україна не підпише Угоду з ЄС

Росія неодноразово порушувала свої ж гарантії нацбезпеки України

Азаров: Україна втратила чверть товарообігу з Росією. Треба вирішувати проблему

Євросоюз переніс саміт з Росією на січень

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі