"Більш розгорнутих відповідей і обмін всіх на всіх": Зеленський про очікування від зустрічі в Парижі

Поділитися
© president.gov.ua
Президент хоче "розуміти терміни" тривалості війни на Донбасі.

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі в "Нормандському форматі" 9 грудня в Парижі має намір обговорювати обмін "всіх на всіх", місцеві вибори в ОРДЛО тільки за законами України, а також формат і терміни повернення контролю над кордоном з РФ. Він сподівається, що ці питання не лише будуть прописані в комюніке лідерів держав, а й будуть підняті, а щодо деяких можуть бути конкретно вирішено низку важливих питань для врегулювання ситуації на Донбасі.

"Комюніке це обговорювалося ще у вересні представниками усіх сторін. Минув час, багато чого змінилося, тому дійсно, напевно, будуть ті питання, які в комюніке, але я очікую більш розгорнутих відповідей, і не просто слів, а дій, з термінами", - сказав він у середу на брифінгу після зустрічі з прем'єром Швеції Стефеном Льовен, відповідаючи на питання про своїх очікуваннях про результати зустрічі в Парижі.

Президент додав, що хотів би досягти домовленості про великий обмін "всіх на всіх".

Зеленський вважає, що "якщо всі сторони захочуть припинення війни так, як цього хочемо ми", то вдасться досягти серйозних результатів про "виведення всіх військ, незаконних озброєнь".

"Це також дуже важливе питання, і я хотів би розуміти хоча б рамки цих термінів", - додав він.

Зеленський також упевнений, що на зустрічі буде підніматися питання можливості місцевих виборів в ОРДЛО.

"Для нас найголовніше, щоб це відбувалося за законодавством України, щоб там були представлені всі наші партії, не тільки наші, але й іноземні спостерігачі, і був відкритий безпечний доступ журналістів", - зазначив він.

Крім того, Зеленський має намір підняти питання про формат і терміни передачі українського кордону на Донбасі під український контроль.

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.

Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведення військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговості пунктів Мінських домовленостей не йдеться.

Детальніше про підготовку паризького саміту нормандської четвірки читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі