Йдеться про виділення Україні майже 400 млн доларів військової допомоги. Причиною блокування високопоставлені американські чиновники, які свідчать у справі про імпічмент, називали спробу Трампа змусити Україну публічно оголосити про розслідування справи ексвіце-президента Джо Байдена і його сім'ї.
"Адміністративно-бюджетне управління (OMB) заморозило кошти з політичних міркувань, що заборонено законом 1974 року про бюджет Конгресу та контроль за його вилученням", - йдеться у звіті.
Коли високопоставлені чиновники Адміністрації Трампа дали Пентагону вказівку заморозити допомогу для України, низка співробітників адміністративно-бюджетного управління попередили про можливу незаконність рішення. На цьому тлі у відставку пішли щонайменше два чиновники, пише WP.
Адміністративно-бюджетне управління продовжувало блокування військового фінансування для України вісім разів. Навіть тоді, коли Трампу вже було відомо про скаргу інформатора на його спроби тиснути на українського колегу Володимира Зеленського, а демократи в Палаті представників почали перевірку, яка поклала початок процедурі імпічменту.
Білий дім звинувачення заперечує і заявляє, що таким чином Рахункова палата намагається привернути до себе увагу ЗМІ.
"Ми не згодні з думкою Рахункової плати. Адміністративно-бюджетне управління використовує всі свої повноваження для того, щоб забезпечити належне використання доларів платників податків у відповідності до пріоритетів президента і закона", - заявила речниця OMB Рейчел Семмель.
Оприлюднення звіту за добу після передачі статті про імпічмент Трампа в Сенат може істотно зміцнити позиції демократів у верхній палаті Конгресу, де більшість у республіканців.
Адміністративно-бюджетне управління – це держустанова у складі адміністрації президента США, відповідальна за підготовку та подання в Конгресі федерадльного бюджету. Коли бюджет прийнято, управління контролює його виконання та подає дані про поточне виконання федерального фінансування.
Рахункова палата США – це аудиторський, розрахунковий і аналітично-слідчий орган Конгресу США. Щорічно Рахункова палата США випускає один аудиторський звіт щодо фінансової звітності уряду Сполучених Штатів.
Нагадаємо, 15 січня Палата представників більшістю голосів ухвалила резолюцію з іменами "менеджерів імпічменту" для подальших слухань щодо президента країни Дональда Трампа. Призначення "менеджерів імпічменту" наділяє їх повноваженнями надіслати статті звинувачення проти Трампа в Сенат.
31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу.
Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року.
З 13 по 21 листопада в Конгресі тривали відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, експосол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенса Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, голова представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.
За підсумками слухань Трампу висунули звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу.
Докладніше про імпічмент президента Трампа, мету республіканців і демократів, а також про те, яке відношення американські міжпартійні розборки мають до України, читайте в матеріалі Олександра Хари "Полювання "слонів" на "віслюків" в українському сафарі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".