Члени громадської організації домоглися отримання цієї інформації через суд, посилаючись на Акт про свободу інформації. У грудні минулого року Міністерство юстиції Сполучених Штатів відкрило листування посадовців широкому загалу, однак у сильно відредагованому вигляді – більшу частину тексту було зафарбовано чорним.
Мінюст пояснив надання документів у такій формі "президентським привілеєм", що дозволяє Білому дому не оприлюднювати інформацію щодо "внутрішніх дискусій" у адміністрації Дональда Трампа навіть на вимогу суду.
"Листи відображають спілкування між президентом, віцепрезидентом та найближчими радниками президента щодо ухвалення президентом рішень, а тому вони є привілейованими", - цитує DW юристку Білого дому з менеджменту та бюджету Хізер Волш.
Однак у Center for Public Integrity із такою аргументацією незгодні та наполягають, що публікація відцензурованих листів у повному вигляді відповідає інтересам громадськості.
Ця інформація не може бути "привілейованою", бо стосується таких дій адміністрації Трампа і самого президента, які Рахункова палата США визнала незаконними, заявляють у громадській організації.
Ухваливши рішення заморозити військове фінансування для України минулого року, адміністрація президента США Дональда Трампа порушила федеральне законодавство, йдеться у звіті Рахункової палати Сполучених Штатів (GAO).
"Адміністративно-бюджетне управління (OMB) заморозило кошти з політичних міркувань, що заборонено законом 1974 року про бюджет Конгресу та контроль за його вилученням", - наголошується у звіті.
Причиною блокування високопоставлені американські чиновники, які свідчать у справі про імпічмент, називали спробу Трампа змусити Україну публічно оголосити про розслідування справи ексвіце-президента Джо Байдена і його сім'ї.
Білий дім звинувачення заперечує і заявляє, що таким чином Рахункова палата намагається привернути до себе увагу ЗМІ.