Безпековий союз України і Балтії: дипломати вже працюють – деталі від Зеленського

Поділитися

Українські дипломати отримали завдання почати підготовку до створення безпекового союзу для захисту Чорноморського, Азовського та Балтійського простору.  Про це повідомив президент на пресконференції за результатами саміту Кримської платформи.

“Щодо безпеки в Чорному та Азовському морі? Коли ми будемо домінувати, тоді буде безпека в Чорному та Азовському морях. Що стосується наших партнерів, скажу відверто: проводжу розмови і дипломатам поставлено завдання підготувати союз, безпековий союз не всупереч, не думайте, НАТО, це також з країнами НАТО, країн Чорноморського узбережжя. Щоб у нас був спільний захист від російської агресії Чорноморського, Азовського узбережжя. Я б сказав більше - Азовського, Чорноморського і Балтійського простору”, - сказав Володимир Зеленський.

Зауважимо, такий задум схожий на ініціативу Інтермаріум (Міжмор'я), яка полягає в розбудові Балто-Чорноморського союзу, але з приналежністю до нього ще країн Адріатичного моря. 

Відповідна група сприяння утворенню Інтермаріуму була створена ще декілька років тому:  "Беручи до уваги нові міжнародні ризики, зокрема, агресію РФ щодо України, Грузії... деструкційні процеси у Європейському Союзі, вихід Великої Британії зі складу союзу, історичну та культурну спільність держав на територіях", умовно обмежених вищезгаданими морями.

Нагадаємо, сьогодні в Києві має відбутися третій Міжнародний саміт Кримської платформи, присвячений баченню України щодо майбутнього тимчасово окупованого Криму і питанням безпеки у Чорноморському регіоні.

Також до теми: ветеран АТО та нинішнього етапу війни Ігор Загребельний раніше написав книжку “Міжмор’я: (майже) втрачений шанс”. Вона, як зазначено в анотації, присвячена перспективам консолідації Центрально-Східної Європи:

"Держави цього макрорегіону тривалий час мирилися зі становищем об’єкту політичного та ідеологічного диктату з боку Заходу й буферу між Москвою та головними європейськими гравцями. Впродовж останніх років ситуація почала змінюватися: політичні успіхи консервативних сил і запуск інтеграційних процесів створюють передумови для посилення геополітичної ваги усього макрорегіону і захисту його етнічної та культурної самобутності. Одначе шанс, який отримали народи Центрально-Східної Європи, може стати втраченим", -йдеться в анотації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі