Безгін: «ОПУ намагається зробити Конгрес місцевих і регіональних влад майданчиком ухвалення потрібних державі рішень. Але є проблема»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Безгін: «ОПУ намагається зробити Конгрес місцевих і регіональних влад майданчиком ухвалення потрібних державі рішень. Але є проблема» © Офіс президента
Це відбувається на тлі конфлікту між командою Міністерства відновлення з профільним парламентським комітетом та органами місцевого самоврядування у зв'язку розбіжністю поглядів на регіональну політику в державі та її роль у післявоєнному відновленні.

Для комплексного відновлення України після війни мають бути залучені, Верховна Рада, офіс президента, Мінвідновлення та мери й асоціації органів місцевого самоврядування. Як працює цей інституційний чотирикутник, в інтерв’ю ZN.UA розповів глава профільного підкомітету ВР Віталій Безгін, з яким поговорила Інна Ведернікова.

«Це вже третій склад міністерства за нашу парламентську каденцію. Принаймні з попереднім у чотирикутнику все працювало. Не було такого, щоби хтось перетягав на себе ковдру, зустрічалися на всіх майданчиках щодо будь-якого питання в цій сфері. Постійно тривав діалог. Чи потрібно, аби хтось конкретно модерував цю історію? Буває по-різному. Зараз заступник керівника офісу президенту Олексій Кулеба намагається стати сполучною ланкою. Він намагався збирати всіх стейкхолдерів іще до трагедії на Херсонщині. Але нині в нього об'єктивно значна кількість поточних викликів», – зазначив Безгін.

Офісом Конгресу нині керує ексзаступник Чернишова В'ячеслав Негода, ексзаступник міністра регіонального розвитку, який сам по собі є складником децентралізації та регіональної політики.

«Так, це дуже виважений крок заступника керівника ОПУ Олексія Кулеби. Негода зараз його активно консультує. Вони намагаються зробити Конгрес точкою ухвалення потрібних державі рішень і майданчиком для діалогу всіх зі всіма», - зазначив глава підкомітету.

Однак, зауважив Безгін, є проблема.

«Конгрес — це консультаційно-дорадчий орган і він може ухвалити суперважливі рішення, може навіть давати доручення міністрам, депутатам, мерам. Але цей орган не має повноважень щодо контролю над виконанням, бо в межах чинної Конституції не має для цього законодавчого забезпечення»,  — уточнив він.

«Тому зараз це політичний майданчик, який діє виключно завдяки публічності, довірі партнерів один до одного та побудові прозорого діалогу, що також дуже важливо. І, на моє переконання, є успішним у своїй діяльності й надалі прогресує», – додав Безгін.

За словами депутата, сьогодні в Україні взагалі немає регіональної політики. І це проблема, бо, по-перше, нам доведеться багато чого виконувати в контексті євроінтеграції. По-друге, неможливо відмежувати питання відбудови інфраструктури від питання загальної рамки відновлення, якою і є регіональна політика. Перевага віддається інфраструктурним проєктам, які приносили успіх, але вони відірвані від загальної регіональної політики та рамки розвитку. Це як розкидані по кімнаті кубики. Вони гарні, ідеально зроблені, але всі розрізнені.

При цьому  Безгін вважає, що глобальний ризик для України буде саме в частині отримання міжнародної допомоги на відновлення, а також у частині євроінтеграції. Адже слайдами не отримаєш ні грошей, ні євроінтеграції. Зовні, на думку Віталія Безгіна, досить уважно спостерігають за певними трендами, що намітилися в Україні. Включно з аналізом законодавства та діяльністю об'єднаного Міністерства відновлення. І спільне завдання влади полягає в тому, аби змінити ці тренди, змінити сприйняття України міжнародними партнерами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі