Автори фільму-розслідування про провал операції із затримання групи найманців російської ПВК «Вагнер» 10 березня провели додаткові зйомки в Києві та взяли інтерв'ю в учасників операції і причетних до висвітлення її провалу.
Як першим повідомило ZN.UA, розслідувачі Bellingcat планували записати інтерв'ю з низкою осіб, що входять до оточення п'ятого президента України Петра Порошенка. Зокрема, з одним із народних депутатів, котрий активно коментував зрив операції із затримання «вагнерівців».
«Інтерв'ю для Грозєва дали: два високопосадовці Головного управління розвідки МОУ, які брали участь у спецоперації, експрезидент Петро Порошенко (санкціонував початок спецоперації), агент НАБУ Євген Шевченко (одним із перших написав про провал спецоперації), народний депутат Михайло Забродський (як член комітету з оборони, який 7 грудня запросив на засідання командира спецпризначення ГУР МО, який розповів депутатам про перебіг операції і її провал) », - уточнив журналіст Юрій Бутусов.
Сам він також дав інтерв'ю Bellingcat, розповівши про роль першого заступника секретаря РНБО, голови комітету з питань розвідки Руслана Демченка, позицію президента Володимира Зеленського і голови ОПУ Андрія Єрмака.
У розмові з Бутусовим Грозєв фактично підтвердив інформацію ZN.UA про те, що президента Володимира Зеленського та його оточення хвилює, як вони виглядатимуть в фільмі-розслідуванні, в якому світлі буде представлена їх роль у зриві спецоперації.
За словами розслідувача, голова Офісу президента Андрія Єрмак сам зателефонував і запропонував зустріч у Києві. А також попросив записати для фільму інтерв'ю з державними діячами, які представлять позицію ОПУ щодо цієї справи.
Спікерами на Банковій хотіли бачити будь-кого з інших учасників липневої наради у президента (тієї, після якої операцію щодо «вагнерівців» було злито - ред.). Але очліьниковві Офісу Зеленського не вдалося домовитися з розслідувачем Bellingcat.
«Після прильоту Грозєва ОП надала йому державну охорону, його супроводжувала машина з охороною. Однак Єрмак без пояснень скасував зустріч з Грозєвим, і скасував інтерв'ю з будь-якими спікерами », - пише Бутусов.
Попри неефективність попередніх спроб, Офіс президента вдається до нових, щоб вплинути на зміст фільму через британський уряд і спецслужби.
Після інтерв'ю Бутусов отримав уявлення про те, яким буде фільм-розслідування Bellingcat.
- Буде випущено дві частини розслідування. Перша запланована на кінець березня, робота над нею триває. Друга частина - великий документальний фільм для Netflix, він вийде восени.
- Головна мета фільму - показати і викрити діяльність російських спецслужб і терористів приватної армії президента Росії Путіна. Він стане «величезною подією в інформаційній війні з РФ». «Унікальна і така, що не має аналогів, спецоперація ГУР МО, а також спецслужб США викликала інтерес Bellingcat, оскільки саме наша розвідка вперше провела інтерв'ю з терористами, отримала від самих терористів детальну інформацію про їхню діяльність, яка дозволяє зібрати інші докази і скласти цілісну картину щодо багатьох російських терористичних операцій», - зазначає журналіст.
- Провал спецоперації в кабінеті президента Зеленського і спроба Офісу Єрмака приховати сліди зради будуть відображені у фільмі. Грозєв не збирається викривати Зеленського, але зрив спецоперації і спроби закрити рот свідкам найбільш повно будуть показані в другій частині. «Політичні оцінки будуть нещадні - адже ОП відмовилася коментувати, а інтерв'ю учасників операції покажуть, що Єрмак брехав і влада України покриває зрадників. (...) Перш за все фільм дискредитуватиме Офіс президента самим фактом виходу. Влада України заперечували сам факт проведення операції - а Bellingcat на весь світ покаже, що спецоперація була, і ця спецоперація була провалена », - додає він.
Фільм Христо Грозєва про Вагнергейте - що це буде, коли вийде, як це вдарить по Путіну, Зеленському та...
Опубліковано Юрій Бутусовим Четвер, 11 березня 2021 р
Провал операції із затриманню «вагнерівців» - історія не лише про імовірного «крота», - адже жодна держава не застрахована від появи шпигуна у вищих ешелонах влади, а й про відсутність у Зеленського готовності адекватно реагувати на його наявність. Чому Зеленський так боїться розслідування Bellingcat, Володимир Кравченко розповідає в статті «Дуже страшне кіно».
Нагадаємо, українська розвідка за підтримки американських колег ідентифікували і розшукали російських бойовиків, які воювали в Донбасі . Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 і Ан-26.
Далі бойовиків від імені неіснуючої ПВК «МАР» запросили на роботу до Венесуели. Група з 33 осіб мала літаком вирушити з Мінська до Туреччини. Українські спецслужби планували під слушним приводом посадити літак в Україні і затримати найманців. Але через злив операції бойовики були затримані КДБ Білорусі і видані Росії. Докладніше читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду».