Як стверджує парламентар у Facebook, про це планується оголосити завтра, після зустрічі президента з послами "великої сімки".
На думку Найєма, таким чином Порошенко виставляє парламент і власну фракцію в невигідному світлі.
Нагадаємо, депутати Верховної Ради на засіданні 21 березня в черговий раз не змогли обрати кандидата до складу комісії зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро. Жодна із запропонованих Раді кандидатур (американця Роберта Сторча і британця Найджела Брауна) не змогла отримати достатньої кількості голосів.
За призначення Роберта Сторча, кандидатуру якого відпочатку схвалив антикорупційний комітет Ради, виступає, зокрема, голова комітету Єгор Соболєв. За призначення Брауна - фракції БПП та НФ.
На засіданні 23 лютого Верховна Рада також не змогла обрати кандидата до складу комісії, відповідальної за аудит ефективності діяльності НАБУ. Кандидатуру американця Роберта Сторча, призначення якого було підтримане антикорупційним комітетом парламенту, підтримали всього 76 депутатів. Після цього провалилося також голосування щодо альтернативної кандидатури Найджела Брауна – за нього вдалося набрати лише 214 голосів.
Як повідомляли в "Центрі протидії корупції", кандидатуру Брауна вранці 23 лютого в обхід антикорупційного комітету погодили фракції НФ та БПП. Сам Браун, який був присутній на засіданні Ради, не зміг відповісти на питання, хто його запросив і як він взагалі опинився в Україні. Раніше він працював найманим юристом в приватному секторі. При цьому, активісти сумніваються в юридичних досягненнях і незалежності Брауна.
В ході обговорення кандидатури Брауна, проти його призначення виступили голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв і депутат від БПП Сергій Лещенко.
У свою чергу, директор НАБУ Артем Ситник заявив, що депутати від БПП і "Народного фронту" шукають можливість змінити керівництво Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) за допомогою нової кандидатури аудитора.
У минулий четвер, 16 березня, депутати Верховної Ради не змогли включити до порядку денного засідання обрання члена комісії з незалежного аудиту НАБУ. Спробі винести дане питання на розглялд парламенту передувало проведене з порушенням регламенту засідання частини членів антикорупційного комітету від БПП, НФ та "Відродження". В ході засідання члени комітету рекомендували на розгляд парламенту дві кандидатури до призначення в комісію з проведення аудиту діяльності НАБУ (Як Сторча, так і Брауна).
Згідно із законом України "Про Національне антикорупційне бюро України", незалежна оцінка (аудит) ефективності діяльності НАБУ проводиться щорічно. Аудит проводить комісія, що складається з трьох членів. Президент України, Верховна Рада і Кабінет міністрів щорічно визначають по одному члену комісії.