Байден відчитав Україну – NYT

Поділитися
Байден відчитав Україну – NYT Депутати не аплодували Байдену, коли він говорив про ботьбу з корупцією © Сайт президента України
Українські депутати аплодували віце-президенту США лише тоді, коли він лаяв Росію.

Поки віце-президент США 3 виступав перед Верховною Радою України, присутні парламентарі лише раз йому поаплодували. Це сталося, коли він лаяв Росію. Але нічого дивного. Війна проти російського вторгнення на Сході України стала сильним фактором, який об'єднує українських політиків.

З іншого боку, коли Байден говорив про необхідність покласти край українській корупції і владі олігархів, у залі запанувала мертва тиша.

Про це пише New York Times в редакційній статті, додаючи, що Байден правильно зробив, що посварився на Росію і пообіцяв додаткові 190 мільйонів доларів допомоги України. І, будучи американським політиком, який перетворив відносини з Києвом на свій спеціальний проект, він вірно підкреслив, що депутати не повинні втрачати дорогоцінний час і активніше боротися з корупцією.

В цей же час ЄС збирається продовжити санкції проти Росії ще на півроку, але водночас його терпіння випробовує відсутність важливих реформ в Україні. Під час свого звернення Байден особливо наголосив на необхідності провести зміни у Генеральній прокуратурі, у енергетичному секторі і щодо прозорості у питанні офіційних джерел доходів.

"Російська агресія не виправдовує пасивність демократично обраних лідерів України у справі корупції. В руках близько 50 магнатів зосереджено 85% українського ВВП, згідно з даними Eurasia Daily Monitor. Багато політиків і суддів – вихідці зі старої команди урядовців, які живуть за старими правилами і блокують перебіг реформ", - йдеться в статті.

Викорінити таку закоренілу систему – це великий виклик. І слабкість президент Петра Порошенка у боротьбі проти таких сил призвела до того, що він запросив іноземних фахівців на ключові посади. Серед них екс-президент Грузії Михеїл Саакашвілі, який став головою Одеської ОДА, і колишній грузинський прокурор Давид Сакварелідзе, який став заступником Генпрокурора України.

Прикрим ще лишається той факт, що послання Байдена може бути підірване зв'язками його сина з колишнім урядовцем, підозрюваним у корупції.

Звісно, прес-служба Хантера Байдена заявила, що син американського віце-президента займається лише зміцненням управління компанії Burisma Holdings, власником якої лишається Микола Злочевський. А справи проти останнього розслідують у Великобританії у Україні. Можливо у діяльності сина Байдена немає нічого злочинного, однак він повинен розуміти, що його зв'язки з Злочевським б'ють по спробах батька допомогти Україні.

В цей же час, видання Washington Post писало, що Байден приїхав в Україну, щоб змусити Порошенка і Яценюка працювати разом. В той час, як у Вашингтоні обох українських чиновників вважають реформаторами, кожен з них захищає власний "клан" і не готовий йти на поступки. На Заході припускають, що, можливо, потрібно оновити адміністрацію, щоб почати заново.

У Верховній Раді віце-президент Джозеф Байден назвав корупцію в Україні небаченою у світі "раковою пухлиною". Тому, на його думку, необхідно провести судову реформу. Американський віце-президент запевнив, США ніколи не визнають анексію Криму. Крім того, американський віце-президент підкреслив, що США будуть і далі здійснювати тиск на РФ, поки Росія не виконає Мінські домовленості.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі