З іншого боку, коли Байден говорив про необхідність покласти край українській корупції і владі олігархів, у залі запанувала мертва тиша.
Про це пише New York Times в редакційній статті, додаючи, що Байден правильно зробив, що посварився на Росію і пообіцяв додаткові 190 мільйонів доларів допомоги України. І, будучи американським політиком, який перетворив відносини з Києвом на свій спеціальний проект, він вірно підкреслив, що депутати не повинні втрачати дорогоцінний час і активніше боротися з корупцією.
В цей же час ЄС збирається продовжити санкції проти Росії ще на півроку, але водночас його терпіння випробовує відсутність важливих реформ в Україні. Під час свого звернення Байден особливо наголосив на необхідності провести зміни у Генеральній прокуратурі, у енергетичному секторі і щодо прозорості у питанні офіційних джерел доходів.
"Російська агресія не виправдовує пасивність демократично обраних лідерів України у справі корупції. В руках близько 50 магнатів зосереджено 85% українського ВВП, згідно з даними Eurasia Daily Monitor. Багато політиків і суддів – вихідці зі старої команди урядовців, які живуть за старими правилами і блокують перебіг реформ", - йдеться в статті.
Викорінити таку закоренілу систему – це великий виклик. І слабкість президент Петра Порошенка у боротьбі проти таких сил призвела до того, що він запросив іноземних фахівців на ключові посади. Серед них екс-президент Грузії Михеїл Саакашвілі, який став головою Одеської ОДА, і колишній грузинський прокурор Давид Сакварелідзе, який став заступником Генпрокурора України.
Прикрим ще лишається той факт, що послання Байдена може бути підірване зв'язками його сина з колишнім урядовцем, підозрюваним у корупції.
Звісно, прес-служба Хантера Байдена заявила, що син американського віце-президента займається лише зміцненням управління компанії Burisma Holdings, власником якої лишається Микола Злочевський. А справи проти останнього розслідують у Великобританії у Україні. Можливо у діяльності сина Байдена немає нічого злочинного, однак він повинен розуміти, що його зв'язки з Злочевським б'ють по спробах батька допомогти Україні.
В цей же час, видання Washington Post писало, що Байден приїхав в Україну, щоб змусити Порошенка і Яценюка працювати разом. В той час, як у Вашингтоні обох українських чиновників вважають реформаторами, кожен з них захищає власний "клан" і не готовий йти на поступки. На Заході припускають, що, можливо, потрібно оновити адміністрацію, щоб почати заново.
У Верховній Раді віце-президент Джозеф Байден назвав корупцію в Україні небаченою у світі "раковою пухлиною". Тому, на його думку, необхідно провести судову реформу. Американський віце-президент запевнив, США ніколи не визнають анексію Криму. Крім того, американський віце-президент підкреслив, що США будуть і далі здійснювати тиск на РФ, поки Росія не виконає Мінські домовленості.