У провладної більшості у Київській міській раді на сьогодні немає кворуму для прийняття рішень. Тому представники опозиції повинні прийти на чергову сесію місцевого органу самоврядування, аби перешкодити ухваленню рішень, які приймаються з порушенням регламенту. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив народний депутат від "Батьківщини" Олександр Бригинець.
"Звертаюся до опозиційних фракцій "БЮТ-Батьківщина" та "УДАР" у Київраді з проханням розглянути можливість присутності в сесійній залі Київради під час пленарного засідання нелегітимної міськради 13 листопада. За моєю інформацією, у попередньому засіданні Київради взяли участь лише 54 депутати. Тобто у Попова не було кворуму, а значить, за проекти рішень голосувало менше 61 депутата, необхідного для прийняття рішень", - заявив депутат.
Більше того, зазначив Бригинець, не всі зареєстровані депутати брали участь у голосуванні з кожного питання.
"Таким чином, у Київраді повним ходом процвітало кнопкодавство. Але у зв'язку з тим, що в залі не було контролю з боку опозиції, всі ці питання "проходили"... Саме тому я закликаю опозиційні сили Київради зробити все можливе, щоб потрапити до будівлі Київради і бути присутніми в сесійній залі під час засідання, фіксуючи кількість депутатів, присутніх на засіданні, і кожен випадок кнопкодавства", - додав депутат.
Нагадаємо, опозиція наполягає на тому, що термін повноважень київських депутатів закінчився 2 червня. Три опозиційні партії - "Батьківщина", "УДАР" і "Свобода" - вимагають провести одночасно і перевибори Київради, і вибори мера. Керівництво міськради і Партія регіонів наполягають на легітимності депутатського корпусу.
Востаннє депутати міськради зі скандалами засідали 23 жовтня. Опозиція звернулася до суду щодо оскарження проведення сесій. Представники опозиції відмовилися від ідеї прориватися до будівлі Київради.
На засіданні Київради, яке відбулося 2 жовтня депутати від опозиційних фракцій намагалися потрапити до приміщення Київради. Під час протистоянь опозиціонерів і правоохоронців на ґанку Київської міськради було застосовано сльозогінний газ. Правоохоронці стримували натиск мітингувальників.
Відзначимо, що останнє засідання столичної міськради, яке відбулося 19 серпня, також ознаменувалося масовими сутичками опозиціонерів з працівниками міліції. Під час протистояння було розбито вікна і зламано двері до будівлі, не обійшлося і без постраждалих з обох сторін. Незважаючи на штурм Київради, його секретар Галина Герега встигла протягом 10 хвилин поставити на голосування п'ять соціальних рішень. Закриваючи сесію, вона заявила, що Київрада VI скликання діє законно і буде працювати до обрання нового депутатського складу у 2015 році.
Опозиція наполягає, щоб парламент призначив позачергові вибори депутатів Київської міської ради і мера столиці. В опозиції стверджують, що рішення КС, яким було продовжено повноваження Київради до 2015 року, прийнято з порушеннями. !zn
Читайте також:
Депутати від опозиції не змогли потрапити до Київради і пішли до Ради
18 нардепів-опозиціонерів викликали на допит через штурм Київради
У "Батьківщині" впевнені, що вибори в Києві будуть призначені після Вільнюського саміту