"Батьківщина" і "Громадянська позиція" лідирують у партійному рейтингу – КМІС

Поділитися
"Батьківщина" і "Громадянська позиція" лідирують у партійному рейтингу – КМІС КМІС оприлюднив черговий рейтинг політичних партій. Розрив між політичними силами не надто значний © Ольга Кононенко, ZN.UA
Респондентам давали два списки: з партіями Вакарчука та Зеленського і з ними. Також розрахували антирейтинги політичних сил.

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися в середині червня і в списках не було Святослава Вакарчука і Володимира Зеленського, то з усіх громадян України 11,5% проголосували б за партію "Батьківщина", 8,4% – за партію "Громадянська позиція", свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології

Далі йдуть партія "Опозиційний блок" (6%), "Радикальна партія" (5,9%), партія "За життя" (5,6%), "Блок Петра Порошенка" (4,2%), "Свобода" (2,5%) "Самопоміч" (2,4%). за інші партії – загалом 6,5%, 6,6% – викреслили б усі партії, зіпсували б бюлетень, 10,6% – вирішили не брати участь у голосуванні, 28,8% – не визначилися, за кого голосувати, 1,2% – відмовилися відповідати на запитання.

Як зазначається в повідомленні КМІС, з цих партій більше, ніж інші, враховуючи статистичну похибку, має ВО "Батьківщина". На другому місці – "Громадянська позиція" (тобто враховуючи похибку, партія набирає менше, ніж ВО "Батьківщина", але більше – ніж інші партії). Наступні три партії ("Опозиційний блок", Радикальна партія, "За життя") мають підтримку, яка відрізняється практично в рамках похибки, тобто ці політичні скоріше "ділять" третє місце. Далі після них іде "Блок Петра Порошенка".

Якщо розрахувати відсотки по відношенню до тих, хто визначився (ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися в середині червня), до парламенту можуть пройти вісім партій 21,6% "Батьківщина", 15,9% – "Громадянська позиція", 11,4% – "Опозиційний блок", 11,1% – "Радикальна партія". 10,5% – "За життя", 7,9% – "Блок Петра Порошенка", 4,6% – "Свобода", 4,6% – "Самопоміч", за інші партії – загалом 12,2%.

Також респондентам ставилися питання про перший і другий вибір, а також про те, за яку партію вони не проголосують за жодних обставин.

КМІС

Якби в списках були також політичні сили Вакарчука і Зеленського, то з усіх громадян 10,2% проголосували б за партію "Батьківщина", 7,5% – за партію "Громадянська позиція", 5,5% – за партію "Опозиційний блок", 5,4% – за партію "За життя", 5,1% – за "Радикальну партію", 3,8% – за партію "Блок Петра Порошенка", 3,3% – за партію "Блок Святослава Вакарчука", 2,7% – за партію "Слуга народу", 2% – за партію "Свобода", 1,9% – за партію "Самопоміч", за інші партії – загалом 5%, 6,2% – викреслили б усі партії, зіпсували б бюлетень, 9,9% – вирішили не брати участь у голосуванні, 29,3% – не визначилися, за кого голосувати, 2,1% – відмовилися відповідати на запитання.

Як зазначається в повідомленні КМІС наразі усі партії/кандидати мають доволі низький рівень підтримки. Рейтинг окремих партій/політиків не перевищує 11,5% серед усього дорослого населення України і разом з цим відрив від партії/кандидата-лідера на другому місці – менший за 3,5%. "Тому в умовах активізації передвиборчої кампанії і враховуючи високий динамізм ситуації в країні, електоральні настрої можуть істотно змінитися", - йдеться в повідомленні.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування з 7 по 21 червня 2018 року серед 2005 респондентів по всій Україні окрім окупованих територій. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Позачергові парламентські вибори пройшли в Україні 26 жовтня 2014 року. За партійними списками на них переміг "Народний фронт", отримавши 22,14% голосів виборців. За "Блок Петра Порошенка" проголосували 21,81% громадян, "Самопоміч" отримала 10,97%, "Опозиційний блок" – 9,43%, "Радикальна партія Олега Ляшка" – 7,44%, "Батьківщина" – 5,68%. Інші партії не подолали 5%-й бар'єр.

Чергові парламентські вибори повинні пройти в жовтні 2019 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі