Т.в.о. глави Служби безпеки України Іван Баканов зробив своєю правою рукою по боротьбі з корупцією генерал-майора Анатолія Калюжняка. На офіційному сайті спецслужби немає відповідних відомостей, однак речниця СБУ Олена Гітлянська підтвердила це журналістам, повідомляє сьогодні "Слідство.Інфо".
"Приблизно тиждень тому його призначили заступником начальника управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю", - сказала Гітлянська.
Журналісти пишуть, що Калюжняк веде нескромний спосіб життя, однак офіційні джерела доходів родини йому не відповідають, а експерти стверджують, що він ще й підпадає під люстрацію. Генерал давно знайомий зі специфікою роботи управління "К". Він обіймав аналогічну посаду в СБУ з 2010-го по 2013 рік. Після Революції Гідності звільнився та працював помічником народного депутата Владислава Бухарєва, який зараз очолив Службу зовнішньої розвідки.
Колишня керівниця департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко зазначає, що Калюжняк не може займати держпосади, він підпадає під закон "Про очищення влади".
"Закон визначає, що під люстрацію підпадають керівники та заступники керівників всіх самостійних підрозділів центрального апарату СБУ. Однак Служба безпеки перекрутила закон, використавши юридичну казуїстику, сказавши, що в них немає самостійних структурних підрозділів, що вони в них називаються функціональні. Таким чином, СБУ вивела з під заборони всіх керівників підрозділів, які працювали за Януковича на таких відповідальних посадах", - сказала Козаченко.
Зазначимо, що громадські діячі та деякі політсили наполягають на ліквідації управління "К" СБУ, як і деяких інших підрозділів, щоб скоротити силову структуру та залишити лише розвідувальну та контррозвідувальну функції.
Нагадаємо, що перший заступник голови Служби безпеки України Іван Баканов, призначений на цю посаду президентом Володимиром Зеленським, з 27 травня керує відомством у статусі тимчасового виконувача обов'язків. Голова СБУ Василь Грицак, який подав рапорт про відставку, пішов у відпустку.
Про те, що саме потрібно змінити в роботі СБУ задля перетворення цього квазіправоохоронного органу на класичну спецслужбу, що боронить державний суверенітет, територіальну цілісність і бореться з тероризмом, читайте у статті Олександра Лємєнова "Як саме потрібно реформувати СБУ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".