Секретар РНБО Олексій Данілов прокоментував обшуки на об’єктах мережі автозаправок Glusco, яку пов’язують із проросійським політиком Медведчуком. Зокрема, Данілов нагадав про обіцянку влаштувати “багато цікавих речей по наведенню ладу в нашій країні”.
“Ми з вами коли зустрічалися після початку лютого, я вам тоді сказав, що будете очікувати багато цікавих речей по наведенню ладу в нашій країні. І якщо хтось, щось поцупив, якщо хтось поводить себе щодо держави не в спосіб визначений законодавством, він буде мати те, про що ви зараз кажете”, - заявив Данілов, відповідаючи на питання журналістки про те, чи є слідчі дії щодо Glusco продовженням санкцій проти Медведчука.
Про те, що Служба безпеки та Державна податкова служба проводять спецоперацію на об'єктах мережі автозаправок Glusco, спочатку повідомили ЗМІ. Пізніше в СБУ розповіли, що викрили масштабну схему з тіньової реалізації неякісних нафтопродуктів. За даними правоохоронців, орієнтовна сума несплачених податків становить близько 240 млн грн. Справу відкрили за статтями про легалізацію чи відмивання майна, одержаного злочинним шляхом; ухилення від сплати податків; зловживання владою або службовим становищем; незаконне виготовлення підакцизних товарів.
Раніше автозаправки Glusco працювали під брендом ТНК. До 2016 року мережа автозаправок ТНК належала "Роснефти". Однак компанія продала свої активи в Україні, а саме майже 150 заправок (більшість з яких ТНК), мережу нафтобаз і Лисичанський нафтопереробний завод.
Покупцем виявилася швейцарська компанія Glusco Energy. Це "дочка" ще однієї швейцарської фірми Proton Energy Group - офіційним власником якої виявився бізнесмен з Ізраїлю Нісан Моїсеєв.
Тоді в своєму розслідуванні, Liga.net повёязала нового власника активів "Роснефти" з Віктором Медведчуком. Однак сам Моїсеєв і кум Путіна це заперечували. При цьому в сюжеті Bihus.info від 21 лютого 2021 року йдеться про те, що мережа автозаправок Glusco належить Медведчуку.
19 лютого Рада нацбезпеки і оборони на позачерговому засіданні погодила санкції стосовно 19 компаній і 8 фізичних осіб, зокрема народних депутатів Віктора Медведчука, Тараса Козака та їхніх дружин. 20 лютого президент Зеленський ввів рішення у дію.
Секретар РНБО Олексій Данилов пояснив, що санкції проти народних депутатів від ОПЗЖ Віктора Медведчука і Тараса Козака, а також їхніх дружин Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, ґрунтуються на інформації Служби безпеки України про їхню причетність до фінансування тероризму.
Підконтрольні родинам підприємства продавали у Росії незаконно видобуте в Донбасі українське вугілля та постачали пальне бойовикам терористичних угруповань “Л-ДНР”.