Азовська криза: МЗС вимагає від підписантів Будапештського меморандуму проведення консультацій

Поділитися
Азовська криза: МЗС вимагає від підписантів Будапештського меморандуму проведення консультацій МЗС: Тільки дієві кроки стануть запорукою відновлення довіри до Будапештського меморандуму
У відомстві закликали негайно припинити агресію РФ проти України.

Міністерство закордонних справ України у зв'язку зі скликанням консультацій відповідно до Будапештського меморандуму заявило про те, що має бути забезпечено повне дотримання зобов'язань країн-підписантів та негайне припинення російської агресії проти України. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

"27 листопада Міністерство закордонних справ України, на підставі пункту 6 меморандуму, звернулося до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою проведення термінових консультацій з метою забезпечення повного дотримання зобов'язань та негайного припинення агресії РФ проти України. Тільки дієві кроки стануть запорукою відновлення довіри до Будапештського меморандуму та заходів міжнародного співтовариства щодо зміцнення міжнародного режиму нерозповсюдження", - йдеться у заяві.

У відомстві нагадали, що 24 роки тому Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, що були закріплені Великою Британією, США та Росією у Будапештському меморандумі у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. У заяві вказується, що напад Росії у Керченській протоці став продовженням збройної агресії, розв'язаної РФ 20 лютого 2014 року.

"Україна незмінно розглядає Будапештський меморандум як важливий міжнародний інструмент забезпечення безпеки України і вимагає від Росії повною мірою дотримуватися взятих зобов'язань", - заявили у МЗС.

Унаслідок атаки в районі Керченської протоки прикордонна служба ФСБ захопила три українських кораблі з 24 моряками на борту. Росія відмовилася визнати затриманих українців військовополоненими і заарештувала їх за нібито "незаконний перетин держкордону".

Як зазначає оглядач відділу міжнародної політики DT.UA Володимир Кравченко, деякі європейські дипломати вважають, що нові санкції проти РФ є "дещо поспішною" ініціативою, адже вони "не зміцнюють довіру" між Києвом і Москвою. Та, звичайно ж, у Берліні не збираються відмовлятися від "Північного потоку-2".

Детальніше про нерішучість Заходу у підтримці України проти російської агресії читайте в статті Кравченка "Різноголосся євроатлантичного хору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі