Азаров офіційно пообіцяв віце-президенту Єврокомісії провести адмінреформу
Ексклюзив
14 сiчня, 2011, 12:21
Поділитися
У середу, 3 листопада, прем'єр-міністр України Микола Азаров підписав лист на ім'я віце-президента Європейського Комісії - Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон, де підтвердив наміри України провести системну адміністративну реформу і реформу держслужби.У середу, 3 листопада, прем'єр-міністр України Микола Азаров підписав лист на ім'я віце-президента Європейського Комісії - Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон, де підтвердив наміри України провести системну адміністративну реформу і реформу держслужби.Як вже повідомляло «ДТ», минулого тижня під час двосторонніх переговорів Європейської Комісії та Кабміну, ЄК таки ухвалила рішення про надання Україною у формі бюджетної підтримки 70 млн євро на адмінреформу. Лист Азарова є логічним продовженням співпраці вже на політичному рівні. А також офіційно закріплює взяті Україною зобов'язання.
Варто зазначити, однак, що документ був відправлений адресату наступного дня після того, як Партія регіонів провалила в парламенті закони про врегулювання конфлікту інтересів на державній службі. Важливо, що один з цих законопроектів (№ 4420, від 29.04.2009) - базується на розробках Головного управління державної служби України. Норми , що були закладені в документ, входять до Плану модернізації державного управління, який був підготовлений Головдержслужбу і опублікований «ДТ». Уточнимо також, що сьогодні ці ж питання опрацьовуються у Комітеті з економічних реформ і «Фонді ефективного управління» у рамках підготовки адмінреформи.
Закони, покликані врегулювати конфлікт інтересів для чиновників усіх рангів і забезпечити прозорість держслужби, лежать в основі реформування системи державного управління. Їх обов'язкове прийняття поряд із законом про державну службу, який фіксує поняття конфлікту інтересів, а також пакетом антикорупційних законів, обговорювалося в ході переговорів Кабміну і представників Єврокомісії. Більш того, стало однією з базових умов ЄК для надання траншу.
Український прем'єр Азаров у своєму листі до Ештон ігнорує цей факт. Але цікаво: на що в такому разі сподівається прем'єр? На те, що закон про конфлікт інтересів все-таки буде прийнято в другому читанні і будь-який середньостатистичний чиновник не зможе сісти в «Мерседес» поки не пояснить походження коштів на його купівлю, задекларувавши не тільки доходи, але і витрати? Або на те, що Європа в черговий раз повірить у щирість намірів української влади і дасть гроші на мильну бульбашку?
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК