Аваков пропонує винести "особливий статус" Донбасу на референдум

Поділитися
Аваков пропонує винести "особливий статус" Донбасу на референдум
Виключення "особливого статусу" Донбасу із законопроекту щодо реформи децентралізації дає йому шанс на підтримку Радою, вважає Аваков.

Якщо зміни до Конституції щодо децентралізації будуть винесені зараз на голосування у Верховну Раду, навіть сам факт цього викличе "дуже серйозну кризу", вважає міністр внутрішніх справ, член політради партії "Народний фронт" Арсен Аваков.

Причина цього, за його словами, – замаскований в реформі децентралізації "особливий статус Донбасу", голосів за який немає.

Тому, наполягає Аваков, з цього проекту необхідно вилучити вищезазначену норму

"Той проект треба забути, тому що він ніколи не буде проголосований. Треба виносити окремо (без норми про "особливий статус" – ред.) і голосувати тільки децентралізацію. І тоді є всі шанси, що цей законопроект буде проголосований", - сказав Аваков в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Як відомо, одна з фракцій коаліції не готова голосувати за зміни до Конституції щодо децентралізації, якщо там буде "особливий статус Донбасу". Єдиним вирішенням цього може стати запуск реформи з самого початку, але для цього потрібно ухвалити "політичне рішення".

Аваков також висловив переконання, що ідея "особливого статусу" для Донбасу "навряд чи отримає підтримку суспільства". Тому, переконаний він, це питання слід виносити на всеукраїнський референдум.

"З цих питань, як і з питань судової реформи, має бути референдум. ... Якщо йти на питання "особливого статусу", то нехай про це скаже народ. Такі речі не можуть вирішуватися однією-двома фракціями в парламенті", - сказав Він, зазначивши, що зміни до Конституції щодо судової реформи парламент "дотиснув".

Нагадаємо, на засіданні Кабінету міністрів 8 червня Аваков запропонував вилучити з проекту змін до Конституції в частині децентралізації норму про місцеве самоврядування в деяких районах Донецької і Луганської областей.

Також раніше в інтерв'ю DT.UA Аваков зазначав, що він є "прихильником консультативного референдуму". Він підкреслював, що "не пропонує, щоб народ голосував за конституційні формулювання": "Поставимо народу 60 ключових питань. Потім, відштовхуючись від цих відповідей, фахівці сядуть і напишуть адекватний текст".

"Ви знаєте, яким має бути політичне рішення щодо неконтрольованих територій Донбасу? Я - ні. І депутатам не ризикну радити, як голосувати. Занадто чутливе питання", - говорив він.

Раніше повідомлялося, що лише 21% українців підтримують внесення до Конституції положення про те, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом", тоді як 49,1% виступають проти.

У статті DT.UA ідеолог реформи Анатолій Ткачук писав про те, що децентралізацію можна продовжувати без змін до Конституції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі