Децентралізацію можна продовжувати без змін до Конституції - Ткачук

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Децентралізацію можна продовжувати без змін до Конституції - Ткачук Ткачук вважає децентралізацію єдиним, що можна сьогодні вважати реформою
Конституційні зміни важливі, але їх відсутність не в змозі загальмувати реформу децентралізації.

На основному, низовому рівні - у громадах - реформа децентралізації почалася і йде, згідно із законом про об'єднання громад, тому можливий провал голосування змін до Конституції в частині децентралізації - насправді не трагедія, заявив DT.UA ідеолог реформи, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

"Трагедія в іншому - спостерігати, як політики мимохідь знищують єдине, що на сьогодні можна назвати реформою. Однак, якщо ми зможемо протриматися хоча б до літа, похорону не буде. Точка неповернення лишиться позаду", - зазначив він.

Як наголошує Ткачук, понад 8% громад уже об'єдналися, а після березневих довиборів Україна наблизиться до позначки 10%.

Читайте також: Анатолій Ткачук: "Із Конституцією чи без, децентралізація почалася. Тепер тільки — не нашкодь!"

"Нова хвиля об'єднань піде з липня, коли люди реально побачать результати бюджетної децентралізації. Зміни ж до Конституції потрібні для того, щоб на рівні районів і областей передати виконавчу владу радам, а також запровадити інститут нагляду (префектів - як хтось назвав цю інституцію у проекті змін до Конституції). Але це вже другий етап реформи. Для людей, котрим сьогодні треба насамперед самоорганізуватися у себе в громадах, ця обставина не має ключового значення", - наголосив він.

"Якщо ми, розуміючи мету й завдання, у такому ритмі протримаємося цей рік, назад дороги не буде. Ви уявляєте, якщо сто громад завдяки децентралізації стануть на ноги? Спробуй потім забери в них назад гроші й повноваження! Конкурентоспроможність кожної громади ростиме ще й з урахуванням того, що ми входимо в зону вільної торгівлі з ЄС. Наші громади стають привабливими для інвесторів та їхніх виробництв. Тому що є конкретна територія, люди й одне місце прийняття рішень - громада. Раніше - дуже багато рівнів погоджень і корупції. Тобто двері відчиняються. При цьому децентралізація - це не разова фінансова акція. Це можливість постійно розвиватися", - зазначив Ткачук.

"Якщо ми в першому кварталі голосуємо закон про адміністративно-територіальний устрій, то вже у вересні вийдемо на закон про новий районний поділ. Навесні 2017-го вже може бути сформовано новий територіальний устрій країни, що дасть нам можливість наповнювати реформу конкретним смислом, піднімати інституційну спроможність громад", відзначив він.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявляв, що від внесення конституційних змін в частині децентралізації залежить доля мирного життя на сході України.

"Так сталося, що зараз питання миру на Донбасі дуже пов'язане з питанням децентралізації. Момент остаточного голосування за зміни в Конституцію поступово наближається, і у мене немає ніякого сумніву, що отримати це рішення буде дуже непросто", - сказав він.

Детальніше про реформу децентралізації читайте інтерв'ю Інни Ведернікової з Анатолієм Ткачуком "Із Конституцією чи без, децентралізація почалася. Тепер тільки - не нашкодь!" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі