У Центрі протидії корупції зауважили, що після того, як колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пішов у відставку, його думка щодо рішень чинної влади кардинально змінилася. У травні, коли він ще очолював МВС, він пишався санкціями РНБО щодо "злодіїв у законі", проте зараз критикує їх.
"Травень. РНБО ухвалила рішення запровадити санкції проти 557 "ворів у законі". Глава МВС Аваков тоді заявив: "РНБО ухвалила пропозицію Уряду щодо низки санкцій до "ворів в законі": від блокування активів до примусового видворення з України! Вплив "ворів в законі" пряма загроза нацбезпеці, тому нульова толерантність!" - йдеться в повідомленні ЦПК.
Проте після того, як в РНБО повідомили про помилку в санкційному списку щодо 108 людей, Аваков розповідає, що насправді рішення про впровадження обмежень приймалися поспіхом.
"МВС звільнило підлеглих Авакова через помилки при запровадженні санкцій. Листопад. Вже ексміністр Аваков приходить до пропагандистки Влащенко і заявляє, що папки зі санкційними списками видавали за 5 хвилин до засідання, а декого додавали "з голосу": "Коли РНБО перетворилася на хайпі на місце для штампування санкцій – це було неприпустимо", - йдеться в повідомленні ЦПК.
15 липня Верховна Рада 291 голосом "за" відправила міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у відставку.
15 жовтня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках РНБО, введених проти кримінальних авторитетів, виявили помилку щодо 108 осіб. Рішення щодо них ухвалять на наступному засіданні Ради, після перевірки МВС.
Персональні санкції проти 557 "злодіїв у законі" і 111 іноземців, які є кримінальними авторитетами, Рада нацбезпеки і оборони ввела 14 травня.
Ексзаступник генпрокурора Віктор Трепак вважає, що така ситуація стала можливою через неконституційне використання РНБО для виконання політичних замовлень. Трепак наголосив на тому, що у правовій державі ця екстраординарна подія повинна була б мати серйозні правові та політичні наслідки, а у відповідальність мають взяти на себе секретар і голова РНБО.