Верховна Рада прийняла відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Таке рішення підтримали 291 депутат.
Фракції голосували так:
- "Слуга народу" - 229 "за"
- ОПЗЖ - 0 "за"
- "Європейська солідарність" - 16 "за"
- "Батьківщина" - 0 "за"
- "За майбутнє" - 7 "за"
- "Голос" - 15 "за"
- "Довіра" - 18 "за"
- позафракційні - 6 "за"
Зазначимо, що Аваков обіймав посаду очільника Міністерства внутрішніх справ з лютого 2014 року. Він є єдиним міністром, якому вдалося попрацювати у всіх складах Кабміну після Революції Гідності: він очолював МВС у двох урядах Арсенія Яценюка, уряді Володимира Гройсмана, залишився на цій самій посаді в Кабміні Олексія Гончарука та уряді Дениса Шмигаля.
Цього тижня він сам написав заяву про відставку. Джерела ZN.UA, в міністерстві причиною відставки назвали втому один від одного – президента і міністра.
На посаду голови МВС претендує глава комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський. Його кандидатуру президент Володимир Зеленський висунув на засіданні фракції “Слуга народу”, яке відбулося в той самий день, коли Аваков подав у відставку. “Слуга народу” підтримала кандидатуру Монастирського.
За даними ZN.UA, у 2019 році при формуванні нового уряду Авакову в суперечці із Зеленським вдалося відстояти не лише право самостійно підібрати собі заступників, а й підпорядкування Національної гвардії МВС.
Згодом Зеленський неодноразово відзначав ефективність Авакова як голови МВС і називав його «потужним міністром».
Однак на останній пресконференції Зеленський заявив, що Авакову слід залишити посаду міністра, якщо виявиться, що фігурантам «справи Шеремета» були необгрунтовано оголошені обвинувачення.
Про те, що вдалося, а що не вдалося беззмінному міністру – в статті Євгена Крапівіна «Казус Авакова» для читачів ZN.UA.