Вчора ми повідомляли, що в ПАР розмірковують над перенесенням зустрічі лідерів БРІКС до Китаю, щоб не заарештовувати Путіна. Водночас за оновленою інформацією, міністри закордонних справ країн цього блоку (абревіатура розшифровується як Brazil, Russia, India, China, South Africa) заявили про прагнення конкурувати із західними державами. Тож їхні переговори в Південній Африці затьмарені запитанням про те, чи арештують Путіна, якщо він відвідає саміт у серпні, пише Reuters.
Міністр закордонних справ Південної Африки Наледі Пандор заявила, що її країна обмірковує варіанти, якщо Путін, ордер на арешт якого за військові злочини виданий Міжнародним кримінальним судом, все ж приїде на запланований саміт БРІКС у Йоганнесбурзі.
Будучи членом МКС, Південна Африка теоретично повинна буде його заарештувати, і Пандор засипали запитаннями про це, коли вона прибула на перший раунд переговорів із представниками Бразилії, Росії, Індії та Китаю.
«Відповідь полягає в тому, що президент (Сіріл Рамафоса) вкаже, якою є остаточна позиція Південної Африки. Наразі запрошення надіслане всім главам держав (БРІКС)», — сказала вона.
Пізніше на пресконференції міністри обійшли увагою шквал запитань щодо цієї справи.
У березні МКС звинуватив останнього у військовому злочині – примусовій депортації дітей з окупованої Росією території України. Москва заперечує звинувачення. Південна Африка запросила Путіна на саміт в січні.
Той не підтвердив своїх планів, а Кремль лише сказав, що Росія братиме участь на "належному рівні".
Міністри прагнули зосередити увагу на своїх амбіціях посилити вплив у багатополярному світі.
Глава МЗС Індії Субрахманьям Джайшанкар говорив про концентрацію економічної влади, яка, за його словами, «віддає надто багато країн на милість небагатьох». Також говорив про необхідність реформування глобального процесу прийняття рішень, у тому числі Радою Безпеки ООН.
"Старі способи не можуть вирішити нові ситуації. Ми повинні діяти", - сказав він.