Арбітражний трибунал розділив на дві стадії справу про захоплення українських моряків і кораблів

Поділитися
Арбітражний трибунал розділив на дві стадії справу про захоплення українських моряків і кораблів У МЗС України прокоментували рішення арбітражу
Росія намагається оскаржити юрисдикцію трибуналу.

Арбітражний трибунал, який розглядає справу про захоплення росіянами трьох українських кораблів з екіпажами, в четвер, 12 листопада, розділив його на дві стадії: юрісдикційну і по суті.

У рамках юрисдикційної стадії суд розгляне поданий 22 серпня попередні заперечення РФ: росіяни намагаються оскаржити право трибуналу розглядати цю справу.

У Міністерстві закордонних справ України пояснили, що практика поділу проваджень у міжнародних арбітражах є поширеною.

«Інші справи України розглядалися за аналогічним механізмом, і нами було успішно подолано юрисдикційні зауваження Російської Федерації як в Міжнародному суді ООН, так і за позовом відповідно до Конвенції ООН з морського права», - йдеться в заяві.

«Російської Федерації не вдасться уникнути відповідальності за зухвале порушення норм і принципів міжнародного права, зокрема абсолютного імунітету військових кораблів, яке вона зробила, затримавши в Чорному морі і потім утримуючи українські військово-морські судна "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу" і 24 члени їх екіпажів», - підкреслили в МЗС.

У Постійній палаті третейського суду в Гаазі Україна вимагає притягти РФ до відповідальності за невиконання Наказу Міжнародного трибуналу ООН, порушення Міжнародної конвенції з морського права та інших норм міжнародного права.

18 листопада минулого року Росія повернула Україні захоплені в 2018 році кораблі ВМС. 20 листопада їх за допомогою буксирів доставили до порту Очакова. При цьому в Москві продовжують стверджувати, що повернення кораблів не пов'язано з рішенням Міжнародного трибунала ООН з морського права, а є нібито "жестом доброї волі".

Кораблі майже рік простояли в порту окупованої Керчі, а перед виведенням на них проводилися роботи: росіяни заклали пробоїни в бортах катерів. При цьому вони демонтували з кораблів все обладнання, вилучили боєприпаси і документи, зробивши катери непридатними. Те що росіяни не вкрали, вони зламали і розбили.

Військовополонені моряки повернулися в Україну 7 вересня в рамках обміну утримуваними особами, проте РФ не закрила кримінальні справи в їх відношенні і продовжує обвинувачувати українських військових у порушенні "російського кордону".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі