"Це (терміни створення) – питання політичне. Як юрист я неодноразово заявляв, що антикорупційний суд потрібен не сьогодні – він потрібен вчора. А вже з 1 січня виявиться, що він потрібен був ще позавчора", - сказав Холодницький в п'ятницю в ефірі телеканалу "112 Україна".
За його словами, антикорупційні органи готові передавати свої справи у антикорупційний суд.
"Але поки його немає, через завантаженысть діючих судів, через можливе небажання слухати справу, ми не можемо отримати вироки, обвинувальні чи виправдувальні", - зазначив керівник САП.
Разом із тим, Холодницький підкреслив необхідність зробити всі заходи для отримання судових рішень щодо проваджень, розслідуваних НАБУ.
"Коли буде цей суд – я не можу сказати. Це питання до політиків, які будуть голосувати за закон. Це питання до комісії, яка обиратиме суддів...Мені треба, щоб цей суд просто був, щоб мені як прокурору було куди йти зі своїми справами", - підсумував він.
За словами керівника САП, процес набору суддів цього суду повинен проходити скрупульозно і відкрито.
"Ті, хто захочуть зайняти посади суддів (антикорупційного суду), і будуть подавати документи, повинні розуміти, що їх чекає важка виснажлива робота і її буде багато", - додав Холодницький.
Нагадаємо, 6 листопада, представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила про те, що президент Петро Порошенко готовий за два тижні внести до парламенту свій варіант законопроекту про антикорупційний суд, якщо за цей час у Верховній Раді не буде створена робоча група для напрацювання консенсусного проекту такого закону.
Водночас, 14 листопада Верховна Рада не змогла зняти з порядку денного законопроект №6011. Наявність цього законопроекту в порядку денному парламенту є перешкодою для внесення президентом свого законопроекту з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії
Раніше голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін наголосив на тому, що своїми пропозиціями створити в парламенті робочу групу для напрацювання закону Порошенко лише затягує час і намагається перекласти відповідальність на народних обранців.
Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".