Відмовитися від адмінресурсу, надати всім кандидатам у депутати рівний доступ до засобів масової інформації, припинити тиск на опозицію та незалежні ЗМІ - це рекомендації спостерігачів від Національного демократичного інституту (НДІ) США. Свої поради вони оприлюднили в понеділок, 17 вересня, в Києві і передали їх в органи державної влади, ЦВК та учасникам виборчого процесу в Україні.
Делегація з США зустрічалася з представниками політичних партій, кандидатами в народні депутати по мажоритарних округах, незалежними експертами і владою в Києві, Дніпропетровську та Львові. Про це повідомила «Радіо Свобода» співголова американської делегації, екс-губернатор штату Нью-Джерсі Крістін Тодд-Вітменн.
Сама вона спілкувалася з експертами адміністрації президента України. Всупереч їх запевненням про чесність жовтневих виборів, утримання лідерів опозиції і тиск на незалежні ЗМІ свідчать про зворотне, вважає Тодд-Вітменн.
Американські спостерігачі зафіксували факти використання владою адмінресурсу та недопущення опозиційних кандидатів до ЗМІ, зазначає вона.
- Партія регіонів в 75 разів випереджає опозицію за кількістю позитиву на телебаченні
«На цих виборах багато поставлено на карту: наприклад, повернення довіри українців до політичних інститутів і довіри до України її західних партнерів. Якщо самі українці визнають результати цих виборів як такі, що відображають їх волю, у міжнародного співтовариства не буде питань про легітимність нового парламенту і уряду, - зазначила Тодд-Вітменн. - Це зміцнило б позиції України як держави, яка 2013 бере головування в ОБСЄ, і повернуло б до цієї держави повагу європейської спільноти».
Нагадаємо, що парламентські вибори відбудуться в Україні 28 жовтня. !zn
Читайте також:
США констатували наявність порушень при підготовці парламентських виборів в Україні
Кондоліза Райс закликала українців тиснути на владу
ЦВК вирішила не показувати on-line процес підрахунку голосів на виборах