Американська сторона порушує двосторонні домовленості з Україною щодо "Північного потоку-2"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Американська сторона порушує двосторонні домовленості з Україною щодо © nord-stream2.com
Ще у 2018 році сторони домовилися спрямувати зусилля на припинення реалізації будівництва російських трубопроводів. Тоді йшлося не лише про цей газопровід. 

Якби нинішня владна команда мала інституціональну пам'ять, то витягла б на світ Божий Вашингтонську Спільну заяву двосторонньої Комісії від 16 листопада 2018 року, що містить важливе для України положення. У ній "Сполучені Штати та Україна підкреслили важливість продовження координації зусиль, спрямованих на припинення реалізації будівництва російських трубопроводів, які зашкодять економічній та стратегічній стабільності України, таких як "Північний потік-2" та друга лінія "Турецького потоку". Про це у своєму матеріалі  "Мертвий сезон: що Зеленський привезе від Байдена з Вашингтона" пише редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна.

У підготовленій експослами у Сполучених Штатах Валерієм Чалим і Олегом Шамшуром (за сприяння МФ «Відродження») напередодні візиту президента України до США "Дорожній карті посиленого стратегічного партнерства Україна—США" запропоновано "для забезпечення регулярності функціонування його органів і механізмів" проводити засідання Комісії стратегічного партнерства під головуванням міністра закордонних справ України та держсекретаря США щороку. Та після приходу до влади Зе!команда не вважала за важливе й потрібне відновлювати цей орган, пише Силіна. 

"А дарма. Адже його регулярна робота не лише додала б необхідної системності співробітництву, позбавила б необхідності випрошувати/протискувати двосторонні зустрічі, а й дала б змогу вирішувати багато проблемних питань не ad-hoc "у пожежному режимі", а в межах офіційного двостороннього механізму. Це стосується й проблеми "Північного потоку-2", яка затьмарює наші сьогоднішні відносини з Вашингтоном", - пояснює журналістка. 

Наступне засідання Комісії стратегічного партнерства, згідно з домовленістю Клімкіна та Помпео, мало відбутися в Києві.

"Команда Зеленського цією домовленістю не скористалася. Хоча замість того, щоб впадати в істерику і удавати перед співгромадянами, що, мовляв, на Банковій не підозрювали про підготовку рішення Вашингтона зняти американський зашморг із ПП-2 (ZN.UA неодноразово писало про те, що українській стороні чудово відомо про відсутність апетиту адміністрації Байдена до санкцій проти ПП-2), і погрожувати "розмовою на підвищених тонах", варто було наполягти на проведенні Комісії в Києві, й тихо (за зачиненими дверима), але жорстко вказати американським партнерам на той факт, що вони порушують документально зафіксовані двосторонні домовленості та заздалегідь, до остаточного рішення Вашингтона, а не постфактум домагатися від стратегічного партнера дотримання національних інтересів України", - пояснює Силіна.

Більше матеріалів редакторки відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяни Силіної можна знайти тут

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі