"Ми почали постачати наш товар в Україну минулого року, ми продовжуємо здійснювати поставки донині. Деталі, як і що ми робимо, я не можу про це говорити", - сказав Вендівер в інтерв'ю "Голосу Америки".
Як пише видання, гранатомети "AirTronic USA" мають обмежену дальність попадання, тому американський уряд гарантує, що PSRL будуть використовувати тільки з оборонною метою.
"Очевидно, PSRL - це система летального озброєння. Але це оборонна летальна зброя. Це не якісь серйозні ракетні установки, у них дальність потрапляння тільки 1 000 метрів. Так що поки ці системи озброєнь будуть залишатися на українській стороні кордону, це не наступальна зброя. Але якщо наступальні війська почнуть перетинати кордон, тоді, я думаю, українські збройні сили могли б використовувати наші системи, щоб зупинити наступ", - заявив Вендівер.
За його словами, отримати ліцензію було нелегко і на це пішло чимало часу "через делікатність теми під час переговорів Мінськ-2". При цьому, за словами Вендівера, ці системи не суперечать угодам Мінськ-2.
За словами керівника "AirTronic USA", посольство США в Києві координує дії з Міноборони України, щоб контролювати, як використовується американська зброя в Україні. Бізнес-контракт також забороняє українським споживачам перепродувати або експортувати продукцію кампанії. Також, за його словами, угода продовжується щорічно і залежить від потреб України, і зараз вона не обмежена часом.
У свою чергу, посол України в США Валерій Чалий прокоментував, що укладення контрактів та отримання ліцензії - це як політичне рішення, так і комерційне питання, і між цими комерційними угодами і військовою допомогою США Україні є відмінності.
"Створення умов для налагодження такої співпраці - це те, чим ми займаємося. У свій час ми зібрали компанію "AirTronic USA" з "Укроборонпромом" і далі вони вже розвивали цю співпрацю", - розповів посол, підтвердивши, що перші контакти компанії почали налагоджувати в 2015 році.
Чалий додав, що законопроект, який передбачає надання Україні озброєння летального характеру, який вже пройшов через Палату представників і Сенат, буде підписаний президентом Трампом, і це до 50 млн доларів США фінансування саме смертоносної оборонної зброї. Рішення прийматиме президент Трампу. Але бізнес-постачання це інша тема, адже мова йде про більш потужну оборонну зброю.
Раніше екс-посол США в Україні Джон Хербст писав у статті для Atlantic Council про те, що аргументи проти озброєння України не витримують критики. Всі твердження проти передачі американської зброї базуються або на міфах, або на застарілих оцінках.
Як писав у своїй статті для DT.UA Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.
За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі та знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.