Айвазовська назвала основні маркери майбутніх демократичних виборів до парламенту

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Айвазовська назвала основні маркери майбутніх демократичних виборів до парламенту © Ольга Айвазовська/facebook
Влада не зможе зберегти обличчя, якщо відмовиться від чинних виборчих норм.

Перенесення  дати наступних парламентських виборів Конституційним судом на 2024 рік та відмова від відкритих списків можуть стати серйозним ударом по демократичній системі в Україні. Водночас ці зміни  можуть викликати серйозну хвилю опору в суспільстві, заявила голова правління громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська в інтерв’ю для ZN.UA.  

За її словами, перенесення виборів до Верховної Ради з останньої неділі жовтня п'ятого року повноважень парламенту, тобто жовтня 2023 року, на 2024 рік буде тим же кроком, що  й скасування конституційних змін Віктором Януковичем у 2010 році.

«Сценарій відмови від відкритих списків теж драматичний. Інженери-технологи, мажоритарники запевняють партнерів, що це їм вигідно йти второваною стежкою. Але вони забувають, що Рубікон перейдено. Повернутися, зберігши обличчя, до старого і без бою з опонентами не вдасться. А опонентом тут буде й суспільне середовище. Реформа із понад десятилітньою історією не буде перекреслена просто так тактичними завданнями якоїсь політичної групи без спротиву», - вказує Айвазовська.

Не вдасться у такій ситуації зберегти обличчя і президенту Володимиру Зеленському, який не зможе вдавати, що все відбулося без нього чи проти його волі.

«Він сам призначив себе двигуном змін, коли під час інавгураційної промови прямо заявив політикам «старої формації», що треба нарешті приймати Виборчий кодекс із відкритими списками. Жодні виправдання й фантазії умовного Арахамії не будуть логічними та прийнятними», - підкреслила експертка.

Нагадаємо, що під час пресмарафону 26 листопада президент України Володимир Зеленський зазначив, що дату наступних парламентських виборів повинен визначити Конституційний суд України, хоча згідно із Конституцією вони мають відбутись в жовтні 2023 року, тобто на п’ятий рік повноважень Верховної ради, яка прийняла присягу 28 серпня 2019 року. Натомість у владі кажуть, що вибори слід перенести на 2024 рік, мовляв «парламент попрацює лише чотири роки».

Більше про те, чому в української влади міняється обличчя, а не суть, та чому ми завжди доходимо до кризової точки взаємодії із нею читайте в інтерв’ю Інни Ведернікової із Ольгою Айвазовською для ZN.UA «В Україні не сформувалася незворотність демократичного процесу».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі