Адвокатка Кузьміних заявила, що Венедіктова і прокурори САП незаконні, бо Турчинов у 2014 році «захопив владу»

Поділитися
Адвокатка Кузьміних заявила, що Венедіктова і прокурори САП незаконні, бо Турчинов у 2014 році «захопив владу» © НАБУ
Сам «слуга народу» Сергій Кузьміних підтримав свою захисницю.

Адвокатка «слуги народу» Сергія Кузьміних Лариса Криворучко під час обрання запобіжного заходу її підзахисному заявила, що генпрокурорка Ірина Венедіктова та всі прокурори незаконні, передає «Центр протидії корупції». Своє твердження вона пояснює тим, що в 2014 році Олександр Турчинов нібито захопив владу.

«Адвокатка Лариса Криворучко під час обрання запобіжного заходу народному депутату від “Слуги народу” Сергію Кузьміних заявила, що всі прокурори Спеціалізованої антикорупційної  прокуратури незаконні. Пояснення геніальне - виявляється, у 2014 році Олександр Турчинов захопив владу. Вона дійшла висновку, що всі підписані Турчиновим закони, включно із законом про НАБУ та прокуратуру, є неконституційними. Відповідно, всі документи від прокурорів незаконні», – зазначили в ЦПК. 

Криворучко закликала зобов’язати Службу безпеки відкрити справу проти Турчинова про захоплення влади. Крім того, вона просила відкрити справу проти Венедіктової та всіх прокурорів САП, які входять до групи прокурорів у справі її підзахисного Кузьміних.

Також адвокатка хотіла, аби суддя ВАКС звернувся до Конституційного суду для перевірки відповідності Основному закону відкликання голови парламенту часів Януковича Володимира Рибака.

Своєю чергою Кузьміних повністю підтримав свою адвокатку.

«На щастя, здоровий глузд переміг. Слідчий суддя ВАКС Олег Ткаченко відмовив у задоволенні забезпечення подання до Конституційного суду, бо це не належить до підсудності Антикорупційного суду. Відмовив суддя також у задоволенні вимоги зобов'язати СБУ відкрити справи проти Турчинова, Венедіктової і прокурорів САП», – додали в ЦПК.

Нагадаємо, у понеділок, 7 лютого, співробітники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали депутата Кузьміних, коли він прибув до НАБУ зі своїм адвокатом. Проте Вищий антикорупційний суд не зміг встановити особу депутата, оскільки той не надав паспорта, і засідання перенесли на вівторок.

Депутат перебував у розшуку з 3 лютого. Сам Кузьміних стверджував, що дізнався про розшук із ЗМІ, а адвокати депутата – що він не приходив на виклик слідчих, бо перебуває у лікарні.

Кузьміних підозрюють у отриманні хабарів від постачальників медичної техніки – через перемогу у тендерах на закупівлю обладнання для лікарень Житомирської області. З кожного контракту депутат мав отримувати 30% відкату, стверджують слідчі. Напередодні детективи показали аудіо- та відеозаписи, що підтверджують провину Кузьміних. Ті самі 558 тисяч гривень були «відкатом» за закупівлю системи УЗД для лікарні №2 ім. В.П. Павлусенко (загальна сума закупівель – 40 млн. грн.). Отримати 37,5 млн за МРТ та 398 тисяч за лапароскопічний набір депутат не встиг.

Депутату повідомили підозру за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України – зловживання впливом, отримання хабара за вплив на прийняття рішення особою, яка уповноважена на виконання функцій держави. Йому загрожує штраф від 750 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або до п'яти років ув'язнення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі