Слідство у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе свідомо затягнують, щоб створити ситуацію, при якій неможливо буде встановити замовників злочину, вважає Валентина Теличенко, представник інтересів Мирослави Гонгадзе в суді.«Тепер у слідства немає виходу: не пізніше 21 грудня справу слід передати на ознайомлення, в порядку 218-ї статті КПК України, самому обвинуваченому - генералу Пукачу. Незалежно від того, закінчилося слідство або не закінчилося», - підкреслила адвокат.
Якщо врахувати, що керівника слідчої групи змінили місяць чи півтора тому, то про закінчення слідства мені важко говорити, і більше того - думаю, що на це і розраховували у Генеральній прокуратурі. Адже набагато зручніше віддати до суду лише одного залежного від вищих посадових осіб колишнього співробітника правоохоронних органів, а про решту сказати, що «слідство цього не встановило», - підкреслила вона.
Валентина Теличенко також зазначила, що обвинувального висновку досі не отримала, а це означає, що неможливо говорити, яку форму звинувачення застосує слідство. За словами адвоката, сьогодні у неї немає довіри до протоколів допиту генерала Пукача, оскільки не виключено, що на нього на різних етапах розслідування чинився тиск. «Думаю, що допити Пукача на судовому засіданні можуть додати багато нового. Я бачила, що не всі допити мають гриф «Таємно». Пукача слід, хоча б частково, допитати в рамках судового засідання», - вважає юрист.
Адвокат Мирослави Гонгадзе також зазначила, що до 21 грудня представники потерпілої сторони повинні ознайомитися з матеріалами справи, яка налічує понад 100 томів, і підкреслила, що за такий короткий термін зробити це надзвичайно важко. Юрист висловила припущення, що затягування розслідування справи відбувається під ретельним контролем. «Все це робиться під чітким державним контролем, можливо - партійним контролем. Відчуття партійної опіки у нас вже є», - розповіла вона.
Нагадаємо, журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року у лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.
У 2008 році троє колишніх співробітників департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України — полковники Валерій Костенко і Микола Протасов, майор Олександр Попович — були визнані винними у скоєнні вбивства журналіста і засуджені до термінів від 12 до 13 років позбавлення волі.
Колишній начальник Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач тривалий час знаходився в розшуку, і у липні 2009 року був затриманий у Житомирській області спільними зусиллями Генпрокуратури і СБУ. Із 23 липня за рішенням суду він перебуває під вартою.
Нагадаємо, 14 вересня Генпрокуратура заявила, що завершує досудове слідство у справі про вбивство Гонгадзе. Слідство встановило, що Олексій Пукач отримав наказ убити журналіста від екс-глави МВС Юрія Кравченка.
Однак вже 17 вересня заступник генпрокурора Ренат Кузьмін продовжив термін слідства у справі Олексія Пукача до 14 грудня 2010 року.
Як повідомляло «Дзеркало тижня», 8 жовтня був змінений слідчий у справі Георгія Гонгадзе. Слідчу групу замість Олександра Харченка очолив Владислав Грищенко.
Новому генеральному прокурору Віктору Пшонці від попередника дістанеться десяток незавершених резонансних справ, серед яких справа Гонгадзе.За матеріалами РБК-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку