Адміністрація Байдена стала частиною процесу торгівлі навколо європейської безпеки і України — Клімкін

Поділитися
Адміністрація Байдена стала частиною процесу торгівлі навколо європейської безпеки і України — Клімкін © © European Council
Ексміністр констатував пасивність України у включенні в геополітичну гру.

Якщо Україна не повернеться до активної позиції в зовнішній політиці, у тому числі щодо вирішення питання Донбасу, то у 2022 році може перетворитись на пішака в міжнародній грі, вважає ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Має бути своя гра. Якщо ми не будемо намагатися грати щонайменше із нашими партнерами, то будуть гратися нами. І ця тенденція 2022 року цілком реальна. Я не вважаю, що це шалена загроза, але ризики дуже високі», - заявив він в ефірі «24 каналу».

Він додав, що певні Європейські держави з неохотою допомагають  Україні, бо думають, що можуть перемовчати ситуацію, а от  президент США Джо Байден і частина його адміністрації стали частиною процесу торгівлі навколо європейської безпеки і України, але не Донбасу.

«Путін не тільки не зацікавлений в компромісах, він не зацікавлений в поступках. Він схопив драйв, побудував сильну позицію – створену ним енергетичну кризу в Європі … Зараз він буде грати на максимум. Це для нас Донбас — це люди та Україна понад усе, а для нього просто простір, яким він грається», - зазначив експерт.

При цьому Клімкін додав, що серйозною загрозою є спроба США домовитись із Путіним у цій ситуації, на ще вказує відміна певних санкцій щодо Росії.

«Тут вже точка неповернення, коли про нас можуть не тільки говорити, а й приймати рішення», - підкреслив він.

За словами колишнього головного дипломата країни, Україні потрібно активно залучати до процесу інших союзників, як от Польщу чи центральноєвропейські країни, які не залучені до переговорів, але які мають активно коментувати їхній зміст.

«Мені дуже не подобається ця геополітична гра, частиною якої ми аж ніяк не є. Ми ніколи не були основним гравцем, але нас почали сприймати, поважати А тепер я бачу тотальний регрес», - з сумом додав він.

Президент США та президент Росії провели позапланову розмову 30 січня. Під час розмови, зокрема згадувалась і напружена ситуація на українсько-російському кордоні. При цьому на початку грудня глави Байден та Путін уже мали двогодинну розмову з відеозв'язку . Тоді Білий дім та Кремль по-різному оцінили переговори Байдена та Путіна.

2 січня Джозеф Байден провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, під час якої вкотре запевнив у готовності США та союзників дати рішучу відповідь на можливу агресію з боку Росії.

Про те, як не допустити ігнорування західними партнерами інтересів України, які інструменти дипломатично-психологічного впливу задіяти, щоб захистити безпекові інтереси нашої країни та надати їй статус учасника торгів із важливих для неї питань, читайте у статті Олександра Самарського "Як зберегти Україну під час торгів Путіна із Байденом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі