Незважаючи на те, що українська армія звільнила кілька тисяч квадратних кілометрів своєї території, адміністрація США вважає, що цього ще недостатньо, щоб міняти свою нинішню стратегію щодо постачання озброєння Україні, повідомляє CNN із посиланням на свої джерела.
В адміністрації Байдена вважають, що чинних поставок достатньо, щоб утримати відвойовану територію. Тому деякі запити української сторони продовжують відхилятися.
Йдеться, в першу чергу, про високоточні ракети великої дальності ATACMS, здатні вражати цілі на відстані до 300 км. І поки що адміністрація планує обмежуватись ракетами дальністю близько 70 км.
У Білому домі пояснюють небажання постачати озброєння, потрібні Україні для успішного контрнаступу, побоюваннями "ескалації конфлікту".
Росія також неодноразово виступала різко проти таких поставок. Сьогодні речник МЗС Марія Захарова повторила, що передача Україні далекобійних озброєнь трактуватиметься як перетин "червоної лінії" і США розглядатимуться як учасники конфлікту.
Водночас багато впливових фігур у США гостро критикують адміністрацію Байдена за недостатню військову допомогу Україні. Нещодавно близько 20 колишніх військових, дипломатів та авторитетних експертів, які представляють усі частини політичного спектру, звернулися до керівництва країни із закликом якнайшвидше посилити військову допомогу Україні та не допустити її поразки чи затягування цієї війни на тривалий термін.